Nurme vabriku uus juht: endiste töötajate kriminaalsüüdistus ei mõjuta vabriku tööd ({{commentsTotal}})

Haapsalu Nurme vabrik. Autor: ERR

Prokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse Haapsalus asuva ja ligi 250-le inimesele tööd andva Nurme tekstiilivabriku eelmise omanikettevõtte töötajaid ulatuslikus maksukelmuses.

Kriminaalasjas on riik esitanud kuue süüdistatava vastu tsiviilhagi ja nõuab viie miljoni euro suuruse kahju hüvitamist.

Vabriku praegune omanikfirma OÜ PVMP-Elektika juhatuse liige Robert Vill kommenteeris "Aktuaalsele kaamerale", et töö vabrikus jätkub süüdistustest hoolimata. "Seni, kuni ei ole süüdimõistvat otsust, ei ole keegi süüdi ja see on see põhiseadusest tulenev süütuse presumptsioon," kommenteeris Vill eelmiste omanike kriminaalmenetlust.

Ta avaldas lootust, et aastaid kestnud kahtlustamine saab peagi lõpu. "Usun, et ka selles süüdistuses, mis kipuvad meil venima üle mõistuse pikaks, saabub kunagi selgus," lisas ta.

ERR.ee vahendas tekstiilifirma maksupettuse kahtlust juba 2013. aastal. Tollal kuulus Nurme vabrik OÜ-le PVMP-Ex, mille juhatuse liige ning osanik Alari Engman Äripäevale, et kahtlustus on põhjendamatu.

"See ei puuduta vabriku igapäevast tootmistegevust. Usun, et eksitus laheneb võimalikult kiiresti," märkis ta.

2014. aastal moodustati Vabriku töö juhtimiseks uus osaühing, mille üheks juhiks sai Robert Vill. Maksupettuses süüdistatakse aga eelmise osaühingu kuut töötajat. Vill ega OÜ PVMP-Elektika ei ole prokuratuurilt kahtlustust saanud.

Lääne ringkonnaprokurör Indrek Kalda sõnul kajastas ettevõte 2012. aasta jaanuarist 2013. aasta juunini käibedeklaratsioonides fiktiivseid majandustehinguid tekstiilitoodete soetuse ja edasimüügi kohta Lätti, luues maksukelmuse läbiviimiseks ka enda juhitud firmade võrgustiku.

Toimetaja: Greete PalmisteVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.