Nurme vabriku uus juht: endiste töötajate kriminaalsüüdistus ei mõjuta vabriku tööd ({{commentsTotal}})

Haapsalu Nurme vabrik.
Haapsalu Nurme vabrik. Autor/allikas: ERR

Prokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse Haapsalus asuva ja ligi 250-le inimesele tööd andva Nurme tekstiilivabriku eelmise omanikettevõtte töötajaid ulatuslikus maksukelmuses.

Kriminaalasjas on riik esitanud kuue süüdistatava vastu tsiviilhagi ja nõuab viie miljoni euro suuruse kahju hüvitamist.

Vabriku praegune omanikfirma OÜ PVMP-Elektika juhatuse liige Robert Vill kommenteeris "Aktuaalsele kaamerale", et töö vabrikus jätkub süüdistustest hoolimata. "Seni, kuni ei ole süüdimõistvat otsust, ei ole keegi süüdi ja see on see põhiseadusest tulenev süütuse presumptsioon," kommenteeris Vill eelmiste omanike kriminaalmenetlust.

Ta avaldas lootust, et aastaid kestnud kahtlustamine saab peagi lõpu. "Usun, et ka selles süüdistuses, mis kipuvad meil venima üle mõistuse pikaks, saabub kunagi selgus," lisas ta.

ERR.ee vahendas tekstiilifirma maksupettuse kahtlust juba 2013. aastal. Tollal kuulus Nurme vabrik OÜ-le PVMP-Ex, mille juhatuse liige ning osanik Alari Engman Äripäevale, et kahtlustus on põhjendamatu.

"See ei puuduta vabriku igapäevast tootmistegevust. Usun, et eksitus laheneb võimalikult kiiresti," märkis ta.

2014. aastal moodustati Vabriku töö juhtimiseks uus osaühing, mille üheks juhiks sai Robert Vill. Maksupettuses süüdistatakse aga eelmise osaühingu kuut töötajat. Vill ega OÜ PVMP-Elektika ei ole prokuratuurilt kahtlustust saanud.

Lääne ringkonnaprokurör Indrek Kalda sõnul kajastas ettevõte 2012. aasta jaanuarist 2013. aasta juunini käibedeklaratsioonides fiktiivseid majandustehinguid tekstiilitoodete soetuse ja edasimüügi kohta Lätti, luues maksukelmuse läbiviimiseks ka enda juhitud firmade võrgustiku.

Toimetaja: Greete PalmistePolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics