Parklas sõpra tulistanud meest ähvardab vangistus ({{commentsTotal}})

Autor: PM/Scanpix

Prokurör taotles Harju maakohtus kohtuvaidluses tänavu veebruaris Tallinnas Rocca al Mare suurhalli parklas sõpra tulistanud mehele üle kuueaastast vanglakaristust.

Põhja ringkonnaprokurör Natalia Miilvee leidis kohtuvaidluses, et Tanel Erelti (42) süü tapmiskatses tuleb hinnata ümber raske tervisekahjustuse tekitamiseks ning karistada teda seitsme aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega.

Kuna kohus lahendab süüasja lühimenetluses, siis arvestatakse sellest kohe maha üks kolmandik. Samas leidis prokurör, et sellele karistusele tuleb liita juurde Ereltile eelmisel sügisel mõistetud ja kandmata karistus, mistõttu tema lõplikuks karistuseks kujuneb kuue aasta, viie kuu ja 20 päeva pikkune vanglakaristus.

Kaitsja Mati Senkel palus Ereltile mõista leebema karistuse.

Kohus langetab otsuse 6. juulil.

Süüdistuse järgi tulistas Erelt 4. veebruaril Saku Suurhalli eest olevas parklas 46-aastast meest ühe korra püstolist rindkerre.

Seejärel lahkus Erelt kuriteopaigalt ning kannatanu suundus oma autossse ja kutsus endale kiirabi.

Politsei pidas Erelti kinni veel samal õhtul ning temalt saadi kätte ka loata püstol koos laskemoonaga.

Kohtuistungil tunnistas Erelt, et kohtumisele minnes oli tal kavatsus kannatanu tappa, kuid kui tal ei õnnestunud ühe lasuga eesmärki saavutada, siis hakkas tal oma kunagisest sõbrast kahju ja kuritegu lõpule ei viinud.

Kriminaalasja uuris Põhja prefektuur ning uurimist juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.