Kümned vargad loodavad 1. septembril vabanemist ({{commentsTotal}})

Autor: Pärnu Postimees/Scanpix

Eesti vanglates hellitavad kümned kuritegudes kahtlustatavad lootust 1. septembril vabadusse pääseda, sest siis jõustuvad kriminaalmenetluse seadustiku parandused.

Kehtiv seadustik lubab kohtul vahistada kuritegudes kahtlustatavaid inimesi kuni kuueks kuuks, kuid alates 1. septembrist lüheneb teise astme kuritegude ehk eeskätt varguste puhul vahistamine neljale kuule ning alaealisi tohib sõltumata kuritegudest edaspidi hoida vahi all ainult kaks kuud, kirjutab Eesti Ekspress.

Seega peab politsei laskma 1. septembril lahti kõik kahtlusalused, kes on sõltuvalt oma vanusest 2–4 kuud vahi all olnud, aga keda pole jõutud veel kohtu alla anda.

Väidetavalt puudutab sügisel jõustuv seadusemuudatus 50-100 vargustes kahtlustatavat.

Toimetaja: Marek KuulRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.