Välisministeeriumile on endast teada andnud ligi 80 Istanbulis viibivat Eesti kodanikku ({{commentsTotal}})

{{1467181413000 | amCalendar}}

Välisministeeriumi üleskutsele endast teada anda on praeguseks reageerinud juba 78 inimest, kes on eile õhtul Istanbuli lennujaamas toimunud terrorirünnaku valguses teavitanud, et nendega on kõik korras.

"Praegusel hetkel välisministeeriumil sellist infot (eestlastest kannatanute kohta - Toim.) ei ole ja tänu ERR-i portaalis avaldatud üleskutsele endast teada anda, on inimesed seda ka usinasti kasutanud. Praegu meile on öelnud 78 inimest, et nendega on kõik korras ja et nad ootavad oma lendu kas siis edasi või tagasi," selgitas ERR-i raadiouudistele välisministeeriumi konsulaarabi büroo direktor Tarmo Punnik.

Punniku sõnul käib infovahetus Türgi võimudega kogu aeg ning seega selguvad uuemad asjaolud päeva jooksul. "Meie esmane mure on muidugi Eesti kodanike elu ja tervis. Ja põhimõtteliselt saab internetis lugeda seda, kas ja millal lennud taastumas on. Me oleme aru saanud, et sellist pikka lendude vahet, nagu oli Brüsseli puhul näiteks, ei tule," lisas ta.

Küsimusele, kas ministeeriumi hinnangul tasub praegu Türki reisida või mitte, vastas Punnik, et välisministeerium on tegelikult olnud oma soovitustes üsna ühte liini ajav juba pikka aega. "Meie soovitus on olnud see, et suurlinnades tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, eriti rahvarohketes paikades - turgudel, jaamades, kuskil suuremates keskustes. Mis puudutab puhkusele sõitu, siis tegelikult siiamaani ei ole turismipiirkondades midagi halba juhtunud, mis ei tähenda, et ettevaatlikkust võiks minetada. Nii et silmad peaks olema kogu aeg lahti ja tuleks olla alati valmis halvimaks," sõnas ta.

Eesti saatkond: saime võimudelt mitteametliku kinnituse, et eestlastega on kõik korras

Eesti saatkonna teatel on rünnaku ajal Atatürgi lennujaamas viibinud eestlastega kõik korras.

"Tallinnast tulev Turkish Airlinesi lennuk maandus praktiliselt üheaegselt terrorirünnakuga ja selle lennuki pardal oli 111 inimest. Ning eile, kohe, kui need teated hakkasid tulema, siis me püüdsime inimestega saada kontakti," selgitas Eesti suursaadik Türgis Marin Mõttus "Aktuaalsele kaamerale".

"Praeguseks on enamuse pardal olnud eestlastega kontakt olemas, meie teada nendega midagi halba juhtunud ei ole," jätkas ta.

Suursaadiku sõnul on nad saanud ka Istanbuli võimudelt kinnituse, mis on küll hetkel mitteametlik, et hukkunute ega vigastatute hulgas eestlasi ei ole.

"Muidugi on inimeste reisiplaanid muutunud, see on mõistetav," lisas Mõttus.

Türgi suursaadik: inimestel tuleb olla valvas kõikjal

Türgi suursaadiku Hayriye Kumasciouglu kinnitusel on Istanbuli lennujaama turvakontroll väga range, kuid eilne rünnak näitab, et inimestel tuleb valvas olla kõikjal.

"Ma olen sellest ramadaani ajal sooritatud nurjatust rünnakust tsiviilisikute vastu äärmiselt šokeeritud ja haavatud," nentis diplomaat.

"Lennujaama turvanõuded on tegelikult väga ranged. Eriti transiitreisijate jaoks ei tohiks olla mingit ohtu. Kuid me kõik peame olema valvsad, ükskõik, kus viibime," märkis Kumasciouglu.

Rünnakus hukkus vähemalt 36 inimest

Istanbuli Atatürki lennujaamas avasid teisipäeva õhtul kella 22 ajal tule ja õhkisid end kolm enesetaputerroristi. Rünnakus hukkus Türgi võimude andmeil 36 ja sai haavata rohkem kui 140 inimest. Vahetult enne rünnakut maandus Istanbulis Tallinnast startinud lennuk, viga saanud eestlastest teateid pole.

Türgi võimud peavad kõige tõenäolisemaks süüdlaseks äärmusrühmitust ISIS.

Välisministeeriumi üleskutse

Välisministeerium palub hetkel Istanbulis viibijatel või nende lähedastel teavitada e-kirjaga konsul@mfa.ee või SMS-i/kõnega telefonile +372 53 01 9999, kas teiega on kõik korras.

Reisiinfo

http://www.vm.ee/et/riigid/turgi?display=travel_info kohaselt on Türgis kasvanud terrorioht, viimasel ajal on sagenenud terroriaktid suurlinnades (Ankara, Istanbul). Soovitatakse võimalusel vältida suurlinnade külastamist ning olla äärmiselt tähelepanelik ja tavapärasest ettevaatlikum linnakeskustes, kaubanduskeskustes, turgudel, bussides, minibussides (dolmuš) ja metroos.

Samuti tuleb ohutuse eesmärgil täielikult vältida meeleavaldusi ja rahvakogunemisi ning neid mitte pildistada või filmida. Avalikes hoonetes ja kaubanduskeskustes peab järgima ohutusnõudeid, seal võidakse kasutada kottide läbivalgustamist ja metallidetektoreid.

Soovitatakse mitte reisida Kagu-Türgisse. Seoses halva julgeolekuolukorraga Türgi-Süüria piiril soovitatakse kindlasti vältida reisimist Süüriaga vahetult piirnevatele aladele.

Kindlasti tuleks oma Türgis viibimine registreerida (nii lühi- kui pikaajalist) aadressil https://rakendused.vm.ee/eelregistreerimine/.

Toimetaja: Laur ViirandOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema