Merkel kinnitas, et Venemaa-vastaseid sanktsioone pikendatakse ({{commentsTotal}})

Liidukantsler Angela Merkel.
Liidukantsler Angela Merkel. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel kinnitas eile Ülemkogul, et Euroopa Liit pikendab Venemaa vastu kehtestatud majandussanktsioone.

Viidates asjaolule, et relvarahu Ukrainas pole endiselt täielikult tööle hakanud, ütles Merkel, et nii tema kui Prantsusmaa president François Hollande on teinud Brüsselis teistele EL-i riigijuhtidele selgeks, et "sanktsioonide pikendamine on kahjuks vajalik", vahendas Wall Street Journal.

Euroopa Liidu suursaadikud jõudsid eelmisel nädalal põhimõttelisele kokkuleppele pikendada sanktsioone 6 kuu võrra ehk 2017. aasta jaanuari lõpuni. Otsus viibis põhjusel, et Itaalia soovis teemat veel Ülemkogul arutada ning seoses asjaoluga, et Prantsusmaal tuli teemat arutada ka parlamendis.

Nüüd aga eeldatakse, et sanktsioonide ametlik pikendamine otsustatakse ära lähipäevadel. "Pole midagi, mis sanktsioonide pikendamist takistaks," sõnas Merkel pärast eile pärast kolleegidega kohtumist.

Väidetavalt arutasid riigijuhid teemat lõpuks üsna põgusalt.

Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk on lubanud, et oktoobris arutatakse nii sanktsioone kui ka suhteid Venemaaga juba laiemalt.

EL on sidunud sanktsioonid Minski leppega

Euroopa Liit kehtestas Venemaa vastu majandussanktsioonid ligi kaks aastat tagasi seoses Ukraina kriisiga. Venemaa kehtestas peagi omakorda ka vastusanktsioonid, millega keelati näiteks mitmete toiduainete import Euroopast Venemaale.

Kuigi mitmed Euroopa Liidu liikmesriigid - näiteks Kreeka, Itaalia, Slovakkia ja Ungari - on Venemaa-vastaseid sanktsioone varem korduvalt kritiseerinud, pole ükski neist pikendamist otseselt ja ametlikult läbi kukutama hakanud.

Euroopa Liit on majandussanktsioonid sidunud otseselt Minski rahuleppe tingimuste täitmisega ning seda pole EL-i arvates teinud ei Kreml ega viimase poolt toetatud jõud Ida-Ukrainas. Näiteks peaks relvarahu reaalselt püsima ning Ukraina peaks saama võimaluse valvata kogu oma riigipiiri. Lisaks on Euroopa Liit kehtestanud veel eraldi sanktsioone, mis puudutavad Krimmi poolsaare okupeerimist ja annekteerimist.

Kiievi teatel jätkavad Kremli-meelsed võitlejad Donbassi kontrolljoonel süstemaatilist tulistamist. Iga päev registreeritakse kümneid juhtumeid, mille käigus vastased valitsusvägede positsioonide pihta tule avavad, ning endiselt langeb Ukraina sõdureid. Terrorismivastase operatsiooni (ATO) staabi teatel oli üks langenu nii eile kui ka üleeile. Ukraina on korduvalt ka rõhutanud seda, et Kremli-meelsed jõud kasutavad tulistamiseks sageli raskerelvastust, mis peaks Minski lepete kohaselt rindejoone lähistelt tagasi tõmmatud olema.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics