Turismi langus sunnib Türgit suhteid siluma ({{commentsTotal}})

Türgi president Recep Tayyip Erdogan.
Türgi president Recep Tayyip Erdogan. Autor/allikas: Adem Altan/AFP/Scanpix

Türgi president Recep Tayyip Erdogan peaks täna pidama telefonivestluse Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Lisaks suhete parandamise katsele Venemaaga taastas Ankara diplomaatilised suhted ka Iisraeliga, mis katkesid kuus aastat tagasi, kui Iisraeli üksused ei lasknud Türgi abilaeva Gazasse.

Türgi peaminister Binali Yildirim kinnitas parlamendis juba eile, et suhete normaliseerimine Venemaaga on alanud ning et maailmas on nüüd vähem Türgile vaenulikke riike, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Kuna Türgi president Recep Tayyip Erdogan avaldas kahetsust Vene lennuki allatulistamise ja piloodi hukkumise pärast Venemaa presidendile Vladimir Putinile saadetud kirjas, siis loodab Ankara, et suhted suurriigiga paranevad kohe. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov jahutas siiski Ankara lootusi, öeldes, et ei tasuks kohe mõelda, et mõne päevaga on võimalik suhteid normaliseerida. Peskov kinnitas siiski, et töö selles suunas jätkub. Türgi presidendi pressiesindaja täpsustas, et kiri Putinile ei tähenda vabandust, vaid kahetsust juhtunu pärast. Ta lisas, et suhete normaliseerimise kõrval ei muutu vaated Ukraina, Süüria ja Krimmi suhtes, mistõttu jäävad need teravad teemad endiselt alles.

Seni ei ole Moskva vihjanud sanktsioonide võimaliku leevendamise kohta ja miks peakski, kui Putin nõudis, et lennuki allatulistamise eest peab Erdogan isiklikult vabandama ja piloodi allatulistaja tuleb kohtu alla anda. Esmaspäeval teataski Türgi prokuratuur, et Süüria mässuliste ridades võitlevale türklasele esitatakse süüdistus vene piloodi surmas.

Rahvusvahelised vaatlejad on pakkunud, et Ankara pingutuse üks põhjus on majanduslik - nimelt on venemaa sanktsioonid andnud Türgi majandusele raske hoobi, ja seda eelkõige turismi valdkonnas.

Türgi turismiministeeriumi andmeil vähenes eelmise aasta maikuuga võrreldes turistide arv ligi 35 protsenti, mis on suurim kukkumine 22 aasta jooksul. Veelgi märkimisväärne on, et külalisi venemaalt oli 92 protsenti vähem kui aasta varem. Teine põhjus on aga Süüria sõda - Moskva toetus Süüria presidendile Bashar al-Assadile on muutnud sõja kurssi, kuigi Ankara koos lääneriikidega on Assadi vastu.

Türgi välispoliitiline kurss on seega muutunud, kuigi avalikult nii seda ei öelda - alles esmaspäeval teatati koos Iisraeliga diplomaatiliste suhete taastamisest pärast kuue aastast vaheaega.

Kahe riigi lepe annab Iisraelile võimaluse kasutada miljardeid kuupmeetreid gaasi Vahemeres ja saata maavara läbi Türgi Euroopasse, Ankara saab aga endiselt pärast Gaza mereblokaadi lõpetamist Iisraeli poolt saata toitu, meditsiinivahendeid ja tehnikat vee- ja elektrivarustuse taastamiseks.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema