Tartu korraldab Tähetorni platsi ja Pirogovi treppide ideekonkursi ({{commentsTotal}})

Tartu tähetorni ümbrus. Autor: UT/Andres Tennus

Tartu linnavalitsus otsustas korraldada ideekonkursi Tähetorni esise platsi ja Pirogovi nõlva treppide arhitektuurse lahenduse leidmiseks.

Ideekonkursi eesmärgiks on leida maastikuarhitektuurne lahendus Tartus Tähetorni platsile ja selle lähiümbrusele ning sellega sobituv kavand Pirogovi trepistikule, teatas Tartu linnavalitsus BNS-ile.

Seda eelkõige 24. veebruari liputseremoonia toimumise hõlbustamiseks, aga ka suviste ürituste korraldamiseks. Otsitav lahendus peaks kogu ala paremini siduma südalinna ja Toomemäe pargiga

Ideevõistlus on kaheetapiline. Esimeses etapis oodatakse osalevate ettevõtete portfoolioid, mille põhjal žürii valib viis edasijõudvat osavõtjat, kellele tehakse ettepanek esitada võistlustöö. Porfoolioid oodatakse 15. juuliks, viielt edasijõudnult oodatakse lõplikke eskiislahendusi 23. septembriks.

Teises etapis hinnatakse esitatud võistlustöid ja koostatakse paremusjärjestus. Preemiad makstakse järgmiselt: esimene koht 4500 eurot, teine koht 2500 eurot, kolmas koht 1500 eurot, neljas ja viies koht 1000 eurot.

Võitjaga sõlmitakse läbirääkimiste tulemusena leping arhitektuurse ja insenertehniliste eriosade projektide koostamiseks.

Ideekonkursi žüriis on esimehena abilinnapea Jarno Laur, aseesimehena linnaarhitekt Tõnis Arjus, linnavalitsuse arhitektuuri- ja linnakujundusteenistuse arhitekt Anna-Liisa Unt, volitatud arhitekt Kaido Kepp ning üks Eesti Arhitektide Liidu nimetatud liige.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.