Rahvusvahelises narkoäris süüdimõistetu tahtis oma süüasja uut vaagimist, kuid edutult ({{commentsTotal}})

Advokaat Sven Sillar ja kaitsealune Ahliman Zeinalov
Advokaat Sven Sillar ja kaitsealune Ahliman Zeinalov Autor/allikas: PM/Scanpix

Rahvusvahelise narkoäri korraldamise eest pikaks ajaks vangi mõistetud Ahliman Zeinalov tahtis oma süüasja uut vaagimist, kuid riigikohus ei pidanud seda põhjendatuks.

Kuna riigikohus kaitsja Sven Sillari teistmisavaldust ei aruta, siis jäi muutmata Zeinalovile (38) mõistetud 14 aasta ja kuue kuu pikkune vangistus.

Sillar põhjendas oma soovi asjaoluga, et kohtus rikuti tema kliendi õigusi ning samale järeldusele jõudis mullu jõulude eel ka ÜRO inimõiguste komitee, kuhu Zeinalov pöördus.

Komitee leidis, et Eesti riik rikkus kodaniku- ja poliitiliste õiguste pakti punkti, mis ütleb, et igaühel on õigus kaitsta end ise või enda valitud kaitsja abiga, kuid Zeinalovil takistas Eesti riik kasutamast Aserbaidžaani advokaadi Javanashir Suleymanovi teenuseid.

ÜRO Komitee märkis, et kohtu hinnangul vastas Suleymanov hariduslikele nõudmistele ning Eesti riik ei põhjendanud, miks peeti teda teiste kohtuasja osaliste suhtes lugupidamatuks ja ta eemaldati protsessilt kohe esimeses kohtuastmes.

Zeinalovi ja tema kaaslaste süüdimõistmine ja karistused jõustusid 2011. aasta jaanuaris, kui riigikohus ei võtnud nende advokaatide kaebusi arutusele.

Kohus karistas rahvusvahelise narkoäri juhtfiguuri Zeinalovit 14 aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega, mida arvestatakse tema kinnipidamisest 2007. aasta detsembris. Lisakaristusena mõistis kohus Zeinalovilt välja 11,5 miljonit krooni ehk ligi 735 000 eurot.

Ühtlasi jäid jõusse Zeinalovi narkoketi eri etappides osalenud kuue mehe vanglakaristused.

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi toimetasid mehed 2005. aasta augustist detsembrini Hollandist Eestisse kuus kilo marihuaanat ning kolmel korral 40 kilogrammi hašišit. Ekspertide kinnitusel oli narkootikumide väärtus 18,5 miljonit krooni.

Süüdistuse järgi oli narkoainete tellija, omandaja, rahastaja ja üks Eestisse toomise korraldajatest Tallinnas kolme restorani pidav Zeinalov, kes sai siia toodud narkoained enda käsutusse.

Kaitsepolitsei tabas narkoketis osalenud kaks meest 2007. aasta märtsis, sama aasta detsembris kolm ning 2008. aasta jaanuaris veel kaks meest.

President Toomas Hendrik Ilvese 2009. aasta jaanuaris toimunud Aserbaidžaani visiidi eel korraldasid vahistatute sugulased Bakuus piketi ning nõudsid nende viivitamatut vabastamist.

Toimetaja: Marek Kuulproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics