Koort: lennujaama ründamine halvab linnu ja isegi riike ({{commentsTotal}})

Siseministeeriumi asekantsler Erkki Koort ütles Istanbuli lennujaamas toimunud terrorirünnakut kommenteerides, et lennujaamadele suunatud terroriaktide mõjud on oluliselt laiemad, kui näiteks lennuki kaaperdamisel. Lennujaama ründamine võib halvata tema sõnul isegi riikide toimimist.

"Kui vahepeal oli maailmas selline aeg kui kaaperdati hästi palju lennukeid. Terroristid kasutasid seda meetodit, siis täna püütakse rünnata lennujaamu. See halvab linnade toimimist, mõnikord ka riikide toimimist. Nende mõjud on oluliselt laiemad, kui ühe lennuki puhul. Ja lennuki pardale on oluliselt raskem asju smugeldada," kommenteeris Koort "Aktuaalses kaameras".

Ta lisas siiski, et halb näide oli Egiptusest eelmisest aastast, kui terroriakti tõttu kukkus alla Vene reisilennuk.

Saatejuht Margus Saar küsis Koortilt, kas hirmutunne lennujaamades ongi nüüd uus reaalsus.

"Kartma ei pea hakkama, aga tuleb arvestada sellega, et Türgis on toimunud viimasel ajal vähemalt kuus ühe korra mõni terroriakt ja sihtmärgiks on olnud turistid. Nii et see on see, millega tuleb arvestada," vastas Koort.

Eestis ei ole plaanis praegu turvameetmeid tõsta

Koort märkis, et Eesti hetkel turvameetmeid ei tõsteta, aga jälgitakse olukorda.

"Loomulikult kaitsepolitseiamet ning politsei- ja piirivalveamet jälgivad olukorda. Hetkel ei ole plaanis suurendada meetmeid. Kui meile tuleb mingit täiendavat infot, mis loob eelduse selleks, et julgeolekut või nähtavust tõsta, siis seda kindlasti tehakse," lausus Koort.

"Terroristide võimekust alahinnata ei tohi. Ka Eesti riik peab sellele igapäevaselt mõtlema ja sellesse investeerima," lõpetas Koort.

Toimetaja: Aleksander Krjukovproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics