Koort: lennujaama ründamine halvab linnu ja isegi riike ({{commentsTotal}})

Siseministeeriumi asekantsler Erkki Koort ütles Istanbuli lennujaamas toimunud terrorirünnakut kommenteerides, et lennujaamadele suunatud terroriaktide mõjud on oluliselt laiemad, kui näiteks lennuki kaaperdamisel. Lennujaama ründamine võib halvata tema sõnul isegi riikide toimimist.

"Kui vahepeal oli maailmas selline aeg kui kaaperdati hästi palju lennukeid. Terroristid kasutasid seda meetodit, siis täna püütakse rünnata lennujaamu. See halvab linnade toimimist, mõnikord ka riikide toimimist. Nende mõjud on oluliselt laiemad, kui ühe lennuki puhul. Ja lennuki pardale on oluliselt raskem asju smugeldada," kommenteeris Koort "Aktuaalses kaameras".

Ta lisas siiski, et halb näide oli Egiptusest eelmisest aastast, kui terroriakti tõttu kukkus alla Vene reisilennuk.

Saatejuht Margus Saar küsis Koortilt, kas hirmutunne lennujaamades ongi nüüd uus reaalsus.

"Kartma ei pea hakkama, aga tuleb arvestada sellega, et Türgis on toimunud viimasel ajal vähemalt kuus ühe korra mõni terroriakt ja sihtmärgiks on olnud turistid. Nii et see on see, millega tuleb arvestada," vastas Koort.

Eestis ei ole plaanis praegu turvameetmeid tõsta

Koort märkis, et Eesti hetkel turvameetmeid ei tõsteta, aga jälgitakse olukorda.

"Loomulikult kaitsepolitseiamet ning politsei- ja piirivalveamet jälgivad olukorda. Hetkel ei ole plaanis suurendada meetmeid. Kui meile tuleb mingit täiendavat infot, mis loob eelduse selleks, et julgeolekut või nähtavust tõsta, siis seda kindlasti tehakse," lausus Koort.

"Terroristide võimekust alahinnata ei tohi. Ka Eesti riik peab sellele igapäevaselt mõtlema ja sellesse investeerima," lõpetas Koort.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.