Moskva ja Washington vaidlevad Vahemerel aset leidnud laevaintsidendi üle ({{commentsTotal}})

USA sõjalaev USS Gravely.
USA sõjalaev USS Gravely. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venemaa kaitseministeerium juhtis Pentagoni tähelepanu rahvusvaheliste reeglite ja Vene-USA lepete rängale rikkumisele, kui USA sõjalaev Gravely lähenes Vahemerel ohtlikult Vene sõjalaevale Jaroslav Mudrõi, Washington lükkas süüdistused tagasi.

"17. juunil lähenes USA hävitaja Gravely ohtlikult 60-70 meetri kaugusele Vene valvelaevale Jaroslav Mudrõi vasakust pardast, lõigates selle kurssi ohtlikul kaugusel 180 meetrit. Vene laev liikus rahvusvahelistes vetes kindlal kursil ja kiirusel sooritamata USA laeva suhtes mingeid ohtlikke manöövreid," vahendas BNS kaitseministeeriumi teadet Interfaxile.

"Viimasel ajal süüdistab USA kaitseametkond kadestamistväärt järjekindlusega Vene lendureid ja meremehi asjatundmatuses ..., kuid see vahejuhtum hävitaja Gravely manööverdamisega osutab, et USA merevägi unustab meresõiduohutuse aluspõhimõtted ega mõtle sootuks sellele, milliseid tagajärgi võivad tuua ohtlikud manöövrid elava laevaliikluse piirkonnas," teatas ministeerium.

Anonüümsust palunud USA kaitseametniku sõnul lähenes hoopis Vene sõjalaev tahtlikult USS Gravely'le.

Ametniku sõnul näitas Jaroslav Mudrõi USA laevast kahe meremiili kaugusele jõudes piiratud manööverdusvõimet märkivat rahvusvahelist märguannet.

"Manööverdamine näitab, et Jaroslav Mudrõi manööverdamisvõime ei olnud tegelikult piiratud ja see näitas sihilikult valet rahvusvahelist märguannet," lausus Ühendriikide ametiisik.

USA ametnike sõnul möödusid laevad teineteisest 288 meetri kauguselt. Venelaste hinnangul oli vahemaa 60-70 meetrit.

Viimastel kuudel on Ühendriigid teatanud mitmest ohtlikust sõjalisest vahejuhtumist Vene ja USA sõjalaevade ja -lennukite vahel nii Läänemerel kui ka Mustal merel.

USA merevägi avaldas aprillis video Vene sõjalennukist lendamas rünnakut simuleerides USA laeva USS Donald Cook lähedal.

"Sellised teod võivad potentsiaalselt kaasa tuua ebavajaliku pingete suurenemise riikide vahel ja viia valearvestuse või õnnetuseni, mis toob kaasa tõsise vigastuse või surma," ütles USA kaitseametnik.

USA ja Venemaa vahel kehtib 1972. aastal sõlmitud leping kokkupõrgete vältimiseks merel.

Toimetaja: Laur ViirandViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema