Eesti riigijuhid avaldasid Türgile kaastunnet ({{commentsTotal}})

Maailma riigijuhid mõistavad üksmeelselt hukka Istanbuli terrorirünnakud ja avaldavad kaastunnet Türgi rahvale ning hukkunute omastele. Avaldusi tegid ka Eesti juhid.

President Toomas Hendrik Ilves saatis Türgi presidendile Recep Tayyip Erdogan'ile kaastundekirja seoses eile õhtul Istanbuli rahvusvahelises Atatürki lennujaamas toimunud plahvatustega, milles hukkus praeguste andmete kohaselt vähemalt 36 inimest ja üle 140 inimese sai haavata.

"Eesti mõistab hukka igasuguse terroriakti. Tunneme kaasa hukkunute lähedastele ja kogu Türgi rahvale ning soovime vigastatutele kiiret paranemist," kirjutas president Ilves.

Kaastunnet avaldas ka Brüsselis Euroopa Ülemkogul viibiv peaminister Taavi Rõivas.

"Ma tahan alustada kaastunde avaldamisega Türgi rahvale seoses kohutavate rünnakutega Istanbuli Atatürki lennujaamas. Pole mitte mingit õigustust sellistele jubedatele tegudele," sõnas Eesti valitsusjuht "Aktuaalsele kaamerale".

Välisminister Marina Kaljuranna sõnul mõistab Eesti hukka igasugused terrorismi ilmingud.

"Sellised ebainimlikud terroriaktid väärivad meie suurimat hukkamõistu. Rahvusvaheline üldsus peab jätkama järjekindlat võitlust terrorismi vastu selle nimel, et sellised tragöödiad ei korduks," rõhutas Kaljurand.

"Avaldan siirast kaastunnet terrorirünnaku ohvrite peredele ja lähedastele ning soovin vigastatutele kiiret paranemist," lausus välisminister ning väljendas solidaarsust Türgi rahva ja valitsusega sel raskel ajal.

Eile õhtul toimus Istanbulis Atatürki lennujaamas terrorirünnak, milles viimaste andmete kohaselt hukkus 36 ja sai vigastada 147 inimest. Praeguste andmete kohaselt ükski Eesti kodanik juhtunu tagajärjel viga ei saanud.

Toimetaja: Laur ViirandOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema