Eesti riigijuhid avaldasid Türgile kaastunnet ({{commentsTotal}})

Maailma riigijuhid mõistavad üksmeelselt hukka Istanbuli terrorirünnakud ja avaldavad kaastunnet Türgi rahvale ning hukkunute omastele. Avaldusi tegid ka Eesti juhid.

President Toomas Hendrik Ilves saatis Türgi presidendile Recep Tayyip Erdogan'ile kaastundekirja seoses eile õhtul Istanbuli rahvusvahelises Atatürki lennujaamas toimunud plahvatustega, milles hukkus praeguste andmete kohaselt vähemalt 36 inimest ja üle 140 inimese sai haavata.

"Eesti mõistab hukka igasuguse terroriakti. Tunneme kaasa hukkunute lähedastele ja kogu Türgi rahvale ning soovime vigastatutele kiiret paranemist," kirjutas president Ilves.

Kaastunnet avaldas ka Brüsselis Euroopa Ülemkogul viibiv peaminister Taavi Rõivas.

"Ma tahan alustada kaastunde avaldamisega Türgi rahvale seoses kohutavate rünnakutega Istanbuli Atatürki lennujaamas. Pole mitte mingit õigustust sellistele jubedatele tegudele," sõnas Eesti valitsusjuht "Aktuaalsele kaamerale".

Välisminister Marina Kaljuranna sõnul mõistab Eesti hukka igasugused terrorismi ilmingud.

"Sellised ebainimlikud terroriaktid väärivad meie suurimat hukkamõistu. Rahvusvaheline üldsus peab jätkama järjekindlat võitlust terrorismi vastu selle nimel, et sellised tragöödiad ei korduks," rõhutas Kaljurand.

"Avaldan siirast kaastunnet terrorirünnaku ohvrite peredele ja lähedastele ning soovin vigastatutele kiiret paranemist," lausus välisminister ning väljendas solidaarsust Türgi rahva ja valitsusega sel raskel ajal.

Eile õhtul toimus Istanbulis Atatürki lennujaamas terrorirünnak, milles viimaste andmete kohaselt hukkus 36 ja sai vigastada 147 inimest. Praeguste andmete kohaselt ükski Eesti kodanik juhtunu tagajärjel viga ei saanud.

Toimetaja: Laur ViirandKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.