Mihkelson: NATO pataljon peaks Eestisse saabuma järgmise aasta esimeses pooles ({{commentsTotal}})

NATO õppus Poolas.
NATO õppus Poolas. Autor/allikas: Janek Skarzynski/AFP/Scanpix

Parlamendi riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles, et Eestisse peaks NATO pataljon jõudma järgmise aasta esimeses pooles ja saavutama täisvõimekuse järgmise aasta jooksul.

"Tõenäoliselt me räägime järgmise aasta esimesest poolest. /.../ Võttes arvesse Walesi tippkohtumise järgse kogemuse, siis NATO liikmesriigid on täna suhteliselt kiirelt valmis oma poliitilisi lubadusi ellu viima. Ma ei kahtle, et pataljoni täisvõimekus järgmise aasta jooksul saavutatakse," ütles Mihkelson ERR-i uudisteportaalile.

Täpsemad otsused selguvad Mihkelsoni sõnul NATO tippkohtumisel 8-9 juulil Varssavis. Ta ütles, et seal teatavad Balti riikides ja Poolas paiknema hakkavate pataljonide juhtriigid oma osaluse ja peale tippkohtumist hakkab detailsem ajagraafiku paika panek.

"Töö algab kohe peale poliitiliste otsuste ja suuniste andmist, mida tippkohtumisel tehakse. Ja siis on juba järg sõjaväelisel poolel," lausus Mihkelson.

Liitlaste kohaloleku tarbeks on Mihkelsoni sõnul vaja teha täiendavalt investeeringuid Tapa sõjaväelinnakus.

Lisaks NATO pataljonile on lubanud Balti riikidesse saata oma üksusi erinevad riigid, näiteks Saksamaa, Taani ja Visegradi riigid. Sakslaste jalaväekompanii tuleb Mihkelsoni sõnul Eestisse juba järgmisel kuul.

"Need on sellised lühiajalised väljaõppeks mõeldud roteerumised. Meie huvi oleks see, et kui pataljonile lisaks tulevad kompaniid, siis et nad ei tuleks ühel ajahetkel, vaid jaotuks aasta peale laiali. See teeks lihtsamaks kaitseväele ka nende vastu võtmise," selgitas Mihkelson.

Mihkelsoni hinnangul Brexit brittide osalust NATO idatiiva tugevdamisel ei mõjuta.

"Mis puudutab brittide lubadusi, siis ei ole mul mingit kahtlust, et Suurbritannia täidab kõik oma lubadused NATO raames," lausus ta.

Mihkelson lisas, et seda kinnitas ka Briti suursaadik esmaspäeval Euroopa Liidu asjade komisjonis riigikogus esinedes.

"Ma võin kinnitada, et peale Varssavi tippkohtumist saavad Eestist ja Suurbritanniast veelgi lähedasemad liitlased," lõpetas Mihkelson.

Toimetaja: Aleksander KrjukovTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema