Erdogan ja Putin rääkisid üle pika aja taas telefoni teel ({{commentsTotal}})

Erdogan ja Putin 2015. aasta septembris Moskvas.
Erdogan ja Putin 2015. aasta septembris Moskvas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix
{{1467194769000 | amCalendar}}

Nii Kremli kui Türgi presidendi administratsiooni teatel leidis täna - üle pikka aja - aset telefonikõne Türgi presidendi Recep Tayyip Erdogani ja tema Venemaa kolleegi Vladimir Putini vahel. Viimase paari nädala jooksul on kaks riiki hakanud vahepeal teravaks läinud kahepoolseid suhteid soojendama.

Allikate kinnitusel nimetas Erdogan telefonivestlust "väga produktiivseks ja positiivseks", vahendas Reuters.

Vene meedia teatel kestis telefonikõne 40 minutit.

Türgi presidendi administratsioonist teatati hiljem, et kaks riigipead kavatsevad lähitulevikus ka silmast silma kohtuda. Allikate sõnul võib kohtumine toimuda septembris G20 tippkohtumise raames.

Kremlist omakorda selgitati, et president Putin on otsustanud loobuda Türki reisimist puudutavatest piirangutest. Samuti on alustatud tööd muude sanktsioonide kaotamiseks.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov ütles hiljem, et Moskva ja Ankara taastavad suure tõenäosusega koostöö Süürias. Lavrov lisas, et arutab Süüria kriisi küsimusi ja teisi teemasid oma Türgi kolleegiga reedel Sotšis toimuva regiooni tippkohtumise raames.

Peaminister: lennukijuhtum on selja taha jäetud

Türgi peaminister Binali Yildirim teatas eile, et Moskva ja Ankara valmis eelmise aasta sügisel alla tulistatud Vene lennuki juhtumi selja taha jätma.

Türgi president Recep Tayyip Erdogan avaldas esmaspäeval kaastunnet Vene sõjalennuki allatulistamise tõttu hukkunud Vene piloodi perekonnale ning palus nendelt vabandust, ulatades sellega ka lepituskäe Moskvale. Venemaa ees vabandamise väide pärineb samas Kremli avaldustest, Ankara pressiteadetes pole aga vabandamisest midagi räägitud. Samuti on tehtud vastukäivaid avaldusi teemal, kas Türgi maksab Venemaale alla tulistatud lennuki eest mingit kompensatsiooni.

CNN Turki teatel saabub reedel Sotši linna ka Türgi välisminister Mevlut Cavusoglu, kes kohtub seal oma Vene kolleegi Sergei Lavroviga.

Pinged Türgi ja Venemaa vahel olid nii Süüria sõja kui ka näiteks krimmitatarlaste asjus kestnud juba pikemat aega, kuid pärast seda, kui Türgi õhuvägi tulistas 24. novembril Türgi-Süüria piiri lähistel alla Vene sõjalennuki, läksid suhted eriti teravaks.

Ankara kinnitusel tungisid kaks Vene lennukit Su-24 hoiatustest hoolimata Türgi õhuruumi ning seetõttu olid Türgi hävitajad sunnitud sekkuma. Kremli kinnitusel Vene lennukid Türgi õhuruumi aga ei tunginud.

Türgi on seoses Süüria sõja, ISIS-e terroriaktide, kurdide konflikti ja põgenikekriisiga väga keerulises olukorras ning on asunud viimasel ajal mõningaid suhteid parandama. Näiteks lisaks Venemaale taastati äsja suhted Iisraeliga, kellega oldi tülis alates 2010. aasta Gaza sektori abilaeva intsidendist saadik.

Toimetaja: Laur Viirand, Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema