Soome valitsus tahab oma ”K-komandole” õigust tegutseda relvastatult kas või Eestis ({{commentsTotal}})

Relvastatud Soome politseinikud Helsingi-Vantaa lennujaamas. Autor: Lehtikuva/Reuters/Scanpix

Valitsuse seaduseelnõu annaks Soome politsei eriüksusele õiguse osaleda relvastatult teiste Euroopa Liidu liikmesriikide territooriumil toimuvates nõudlikes operatsioonides.

Rahvusvahelistes politseioperatsioonides osalejad valitaks Soome politsei üleriiklikust eriüksusest Karhu (Karu) ning teistest muu hulgas terrorismi ja massirahutuste vastase võitluse üksustest, vahendab ajaleht Kaleva.

See, kui suur rühm Soome politseinikke parasjagu välisoperatsioonile läheb, sõltuks vastuvõtva riigi vajadustest ning ülesande iseloomust. Seaduseelnõu looks aga Soomele praegu puuduva seadusliku aluse taolisteks operatsioonideks näiteks olukorras, kus mõni Euroopa Liidu liikmesriik abi palub.

Soome politseinike ametiühing suhtub rahvusvahelistesse aktsioonidesse positiivselt, kuid rõhutab, et nendes osalevate politseinike õiguslik ja kindlustuskaitse ning muud praktilised küsimused peaks olema lahendatud.

Toimetaja: Rain KooliTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.