Cameron Corbynile: jumala nimel, mees - astu tagasi! ({{commentsTotal}})

Video stoppkaader. Autor: BBC

Briti parlamendis toimus täna tavapärane peaministri infotund, mis oli aga asjaolusid arvestades kaugel "tavapärasest".

Cameron alustas küsimustevooru sellega, et mõistis hukka terrorirünnaku Istanbulis ja avaldas Türgile juhtunu tõttu kaastunnet, vahendasid BBC ja Reuters.

Seejärel aga hakkasid rahvasaadikud peaministrilt küsimusi küsima ning nagu arvata oli, puudutati peamiselt referendumi tagajärgi.

Küsimustevooru käigus puhkes ka Cameroni ja Tööpartei juhi Jeremy Corbyni vahel terav sõnavahetus, mille käigus ütles peaminister ka järgmise lause: "Jumala nimel, mees, astu tagasi." 

Cameron ise teatas oma tagasiastumisest juba kohe pärast referendumi tulemuste selgumist ning oma tänase avaldusega viitas ta asjaolule, et ka suurem osa leiboristidest rahvasaadikutest soovib Corbyni tagasiastumist.

Cameron tunnistas, et kuigi konservatiivide huvides oleks see, kui problemaatiline Corbyn konkurentide eesotsas jätkaks, poleks see samas riiklikes huvides.

Corbyn omakorda väitis, et Brexiti võiduga andis rahvas mõista, et nad võimuleoleva valitsuse tagasi lükanud, ning küsis, kuidas kavatseb peaminister oma järele jäänud ametiajal inimeste majanduslikku olukorda parandada.

Cameron vastas, et valitsus peab tegema rohkem vaesuse ja ebavüõrdsuse vähendamiseks, kuid eelmise nädala tulemuse selgitamine väitega, et tegu oli ainult valitsuse majanduspoliitika tagasilükkamisega, on peaministri sõnul "täielik nonsens".

Cameroni arvates peavad "nad kõik tunnistama oma rolli referendumi kampaanias" ning meenutas siis Corbyni väljaütlemist, milles Corbyn rääkis sellest, kuivõrd püüdlikult ta üritas teha EL-is jätkamise nimel kampaaniat.

"Kõik, mis ma ütlen on see, et ma ei tahaks teda näha siis, kui ta ei "ürita" ka," nentis Cameron.

Leiboristidest kriitikud süüdistavad Corbynit just nimelt selles, et viimane ei suutnud EL-is jätkamist piisavalt toetada ning saatis kampaania ajal kahemõttelisi sõnumeid. Samuti ei peeta teda selliseks juhiks, kes suudaks leiboristid järgmistel parlamendivalimistel, mis võivad toimuda juba üsna varsti, tõusule suunata.

Cameron: Brexiti läbirääkimised võivad alata enne artikkel 50 käivitamist

Cameron ütles infotunnis ka seda, et tema järeltulija võib alustada läbirääkimisi Euroopa Liidust väljaastumiseks juba enne ametlikku artikkel 50 protsessi käivitamist, kuigi EL on rääkinud vastupidist.

"Nad on öelnud, et enne teatamist ei ole mingeid läbirääkimisi, kuid minu arvates see ei välista arutelusid, mida uus peaminister võib partnerite või insitutsioonidega pidada, nii et me saaksime õigel sammul edasi minna," vahendas Reuters Cameroni sõnu.

Vastates hirmudele, et Šotimaa ja Põhja-Iirimaa võivad üritada Ühendkuningriifist lahku lüüa, ütles peaminister, et Ühendkuningriigi koos hoidmine on prioriteetseks küsimuseks.

"Ühendkuningriigi koos hoidmine on riigi ülim huvi," ütles ta parlamendile.

Toimetaja: Laur Viirand, Merili NaelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.