Cameron Corbynile: jumala nimel, mees - astu tagasi! ({{commentsTotal}})

Video stoppkaader.
Video stoppkaader. Autor/allikas: BBC

Briti parlamendis toimus täna tavapärane peaministri infotund, mis oli aga asjaolusid arvestades kaugel "tavapärasest".

Cameron alustas küsimustevooru sellega, et mõistis hukka terrorirünnaku Istanbulis ja avaldas Türgile juhtunu tõttu kaastunnet, vahendasid BBC ja Reuters.

Seejärel aga hakkasid rahvasaadikud peaministrilt küsimusi küsima ning nagu arvata oli, puudutati peamiselt referendumi tagajärgi.

Küsimustevooru käigus puhkes ka Cameroni ja Tööpartei juhi Jeremy Corbyni vahel terav sõnavahetus, mille käigus ütles peaminister ka järgmise lause: "Jumala nimel, mees, astu tagasi." 

Cameron ise teatas oma tagasiastumisest juba kohe pärast referendumi tulemuste selgumist ning oma tänase avaldusega viitas ta asjaolule, et ka suurem osa leiboristidest rahvasaadikutest soovib Corbyni tagasiastumist.

Cameron tunnistas, et kuigi konservatiivide huvides oleks see, kui problemaatiline Corbyn konkurentide eesotsas jätkaks, poleks see samas riiklikes huvides.

Corbyn omakorda väitis, et Brexiti võiduga andis rahvas mõista, et nad võimuleoleva valitsuse tagasi lükanud, ning küsis, kuidas kavatseb peaminister oma järele jäänud ametiajal inimeste majanduslikku olukorda parandada.

Cameron vastas, et valitsus peab tegema rohkem vaesuse ja ebavüõrdsuse vähendamiseks, kuid eelmise nädala tulemuse selgitamine väitega, et tegu oli ainult valitsuse majanduspoliitika tagasilükkamisega, on peaministri sõnul "täielik nonsens".

Cameroni arvates peavad "nad kõik tunnistama oma rolli referendumi kampaanias" ning meenutas siis Corbyni väljaütlemist, milles Corbyn rääkis sellest, kuivõrd püüdlikult ta üritas teha EL-is jätkamise nimel kampaaniat.

"Kõik, mis ma ütlen on see, et ma ei tahaks teda näha siis, kui ta ei "ürita" ka," nentis Cameron.

Leiboristidest kriitikud süüdistavad Corbynit just nimelt selles, et viimane ei suutnud EL-is jätkamist piisavalt toetada ning saatis kampaania ajal kahemõttelisi sõnumeid. Samuti ei peeta teda selliseks juhiks, kes suudaks leiboristid järgmistel parlamendivalimistel, mis võivad toimuda juba üsna varsti, tõusule suunata.

Cameron: Brexiti läbirääkimised võivad alata enne artikkel 50 käivitamist

Cameron ütles infotunnis ka seda, et tema järeltulija võib alustada läbirääkimisi Euroopa Liidust väljaastumiseks juba enne ametlikku artikkel 50 protsessi käivitamist, kuigi EL on rääkinud vastupidist.

"Nad on öelnud, et enne teatamist ei ole mingeid läbirääkimisi, kuid minu arvates see ei välista arutelusid, mida uus peaminister võib partnerite või insitutsioonidega pidada, nii et me saaksime õigel sammul edasi minna," vahendas Reuters Cameroni sõnu.

Vastates hirmudele, et Šotimaa ja Põhja-Iirimaa võivad üritada Ühendkuningriifist lahku lüüa, ütles peaminister, et Ühendkuningriigi koos hoidmine on prioriteetseks küsimuseks.

"Ühendkuningriigi koos hoidmine on riigi ülim huvi," ütles ta parlamendile.

Toimetaja: Laur Viirand, Merili NaelVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics