Holland annab küberkiusamisega seostatud mehe Kanadale välja ({{commentsTotal}})

Kaader Amanda Toddi YouTube'i videost. Autor: AFP Photo/Via YouTube/Scanpix

Hollandi kohus otsustas Kanadale välja anda hollandlase, keda seostatakse enesetapu teinud tüdruku küberkiusamisega.

Kanada teismeline Amanda Todd postitas oma loo videokeskkonda YouTube, kus seda on vaadatud miljoneid kordi. Video tõi kaasa ka arutelud küberkiusamise üle, vahendas BBC.

Viis nädalat hiljem tegi tüdruk enesetapu.

Hollandi kohus otsustas, et 38-aastane Aydin C peab esmalt astuma Hollandis kohtu ette, süüdistatuna seotuses väljapressimise, internetis peibutamise ja lapspornograafiaga.

Mees arreteeriti 2014. aasta jaanuaris. Teda kahtlustatakse kümnetelt USA, Suurbritannia ja Hollandi noortelt naistelt väljapressimises, et nad viiksid oma veebikaamerate ees läbi seksuaalakte.

Kohus selgitas, et kuigi väljaandmispalve ei ole seotud Amanda Toddi surmaga seotud süüdistustega, kahtlustavad Kanada õiguskaitseorganid Aydin C'd mitmes tüdrukuga seotud seksuaalkuriteos.

Amanda Toddi surm tõi kaasa üleskutsed muuta küberkiusamine kriminaalkuriteoks.

15-aastane Amanda Todd võttis endalt elu 2012. aastal, kui võõras ähvardas internetis avalikustada foto tema rindadest.

Toddi lugu leidis kajastust kogu maailmas. YouTube'i postitatud videos rääkis tüdruk, kuidas ta kannatas ärevushäire, sügava depressiooni ja paanikahoogude käes, kuna tema tutvusringkonnas levitati fotot tema rindadest, mis saadi veebivestluse käigus ühe võõra inimesega, kui ta oli vaid 12-aastane.

Todd rääkis, et eemaldus oma tuttavatest ning pöördus narkootikumide ja alkoholi poole.

Hollandi kohus otsustas, et kõik väljaandmise tingimused on täidetud, kuid Aydin C antakse välja alles pärast Hollandis peetud kohtuprotsessi, mis peaks algama tuleva aasta jaanuaris.

Toimetaja: Merili NaelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.