Holland annab küberkiusamisega seostatud mehe Kanadale välja ({{commentsTotal}})

Kaader Amanda Toddi YouTube'i videost.
Kaader Amanda Toddi YouTube'i videost. Autor/allikas: AFP Photo/Via YouTube/Scanpix

Hollandi kohus otsustas Kanadale välja anda hollandlase, keda seostatakse enesetapu teinud tüdruku küberkiusamisega.

Kanada teismeline Amanda Todd postitas oma loo videokeskkonda YouTube, kus seda on vaadatud miljoneid kordi. Video tõi kaasa ka arutelud küberkiusamise üle, vahendas BBC.

Viis nädalat hiljem tegi tüdruk enesetapu.

Hollandi kohus otsustas, et 38-aastane Aydin C peab esmalt astuma Hollandis kohtu ette, süüdistatuna seotuses väljapressimise, internetis peibutamise ja lapspornograafiaga.

Mees arreteeriti 2014. aasta jaanuaris. Teda kahtlustatakse kümnetelt USA, Suurbritannia ja Hollandi noortelt naistelt väljapressimises, et nad viiksid oma veebikaamerate ees läbi seksuaalakte.

Kohus selgitas, et kuigi väljaandmispalve ei ole seotud Amanda Toddi surmaga seotud süüdistustega, kahtlustavad Kanada õiguskaitseorganid Aydin C'd mitmes tüdrukuga seotud seksuaalkuriteos.

Amanda Toddi surm tõi kaasa üleskutsed muuta küberkiusamine kriminaalkuriteoks.

15-aastane Amanda Todd võttis endalt elu 2012. aastal, kui võõras ähvardas internetis avalikustada foto tema rindadest.

Toddi lugu leidis kajastust kogu maailmas. YouTube'i postitatud videos rääkis tüdruk, kuidas ta kannatas ärevushäire, sügava depressiooni ja paanikahoogude käes, kuna tema tutvusringkonnas levitati fotot tema rindadest, mis saadi veebivestluse käigus ühe võõra inimesega, kui ta oli vaid 12-aastane.

Todd rääkis, et eemaldus oma tuttavatest ning pöördus narkootikumide ja alkoholi poole.

Hollandi kohus otsustas, et kõik väljaandmise tingimused on täidetud, kuid Aydin C antakse välja alles pärast Hollandis peetud kohtuprotsessi, mis peaks algama tuleva aasta jaanuaris.

Toimetaja: Merili NaelAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema