LHV lõpetab dollarites välisarveldamise ({{commentsTotal}})

LHV lõpetab dollarites välisarveldused. Autor: Martin Dremljuga/ERR

LHV panga kliendid ei saa alates 1. juulist enam USA dollarites rahvusvahelisi arveldusi teha.

LHV selgitusel on arvelduste lõpetamise põhjuseks nende pikaajalise koostööpartneri otsus lõpetada siinses regioonis USA dollari maksete vahendamine.

"LHV kliendile tähendab see, et enam ei saa USA dollaris väljuvaid makseid teostada ja laekuvaid makseid vastu võtta. Alternatiivina pakume klientidele USA dollari makseid läbi Transferwise’i, sest oleme integreerinud Transferwise’i valuutavahetusega maksed LHV interneti- ja mobiilipanka. Toetatud on viis valuutat, nende hulgas ka USA dollar," selgitas LHV Panga jaepanganduse juht Andres Kitter ERR.ee-le.

"Makseid dollarites saab teha Ameerika Ühendriikidesse, algatades makse eurodes, kuid need laekuvad saajale dollarites – see on kiireim ja soodsaim viis dollarites ülekanneteks USA-sse," kinnitas Kitter.

Pangasisesed dollarimaksed, dollarite konverteerimine ning hoidmine kliendi kontodel LHV-s on endiselt võimalik ka edaspidi ja investeerimisteenuseid, sh dividendide väljamakseid muudatus ei puuduta.

LHV-st selgitati, et korrespondentpanganduse turg on hetkel väga keerulises seisus, kus paljud pangad, nagu ka LHV pikaajaline partner Deutsche Bank SEB Panga kaudu, on tugevalt teenust piiramas ennekõike just USA dollari osas.

"Selle trendi põhjuseid on mitmeid, kuid peamiseks põhjuseks on üha karmistuvad rahapesu tõkestamise ja tunne-oma-klienti (Know Your Customer - KYC) nõuded pankadele," ütles Kitter.

Kitteri selgitusel kaasnevad nende nõuete täitmisega suured kulud ja riskid ning seetõttu on nii mõnedki pangad lisaks Deutsche Bankile valinud investeeringute tegemise asemel hoopis teenuse sulgemise tee, ehkki täiendavate mõjudena on oma roll võimalikel trahvidel, mis nõuete mittetäitmisel võivad kaasneda.

"Kuigi Eestis on väga hästi toimiv pangandussüsteem ja rahapesu riskihinnang on ülimalt madal, siis on mitmel Läti pangal tõsiseid probleeme rahapesuga ja paraku kiputakse endiselt Baltikumi ühe regioonina käsitlema. Seetõttu kannatab Eesti ja Eesti pangandus Läti probleemide pärast," tõi Kitter esile.

LHV panga kinnitusel töö uue partneri leidmiseks käib.Kotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.