LHV lõpetab dollarites välisarveldamise ({{commentsTotal}})

LHV lõpetab dollarites välisarveldused.
LHV lõpetab dollarites välisarveldused. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

LHV panga kliendid ei saa alates 1. juulist enam USA dollarites rahvusvahelisi arveldusi teha.

LHV selgitusel on arvelduste lõpetamise põhjuseks nende pikaajalise koostööpartneri otsus lõpetada siinses regioonis USA dollari maksete vahendamine.

"LHV kliendile tähendab see, et enam ei saa USA dollaris väljuvaid makseid teostada ja laekuvaid makseid vastu võtta. Alternatiivina pakume klientidele USA dollari makseid läbi Transferwise’i, sest oleme integreerinud Transferwise’i valuutavahetusega maksed LHV interneti- ja mobiilipanka. Toetatud on viis valuutat, nende hulgas ka USA dollar," selgitas LHV Panga jaepanganduse juht Andres Kitter ERR.ee-le.

"Makseid dollarites saab teha Ameerika Ühendriikidesse, algatades makse eurodes, kuid need laekuvad saajale dollarites – see on kiireim ja soodsaim viis dollarites ülekanneteks USA-sse," kinnitas Kitter.

Pangasisesed dollarimaksed, dollarite konverteerimine ning hoidmine kliendi kontodel LHV-s on endiselt võimalik ka edaspidi ja investeerimisteenuseid, sh dividendide väljamakseid muudatus ei puuduta.

LHV-st selgitati, et korrespondentpanganduse turg on hetkel väga keerulises seisus, kus paljud pangad, nagu ka LHV pikaajaline partner Deutsche Bank SEB Panga kaudu, on tugevalt teenust piiramas ennekõike just USA dollari osas.

"Selle trendi põhjuseid on mitmeid, kuid peamiseks põhjuseks on üha karmistuvad rahapesu tõkestamise ja tunne-oma-klienti (Know Your Customer - KYC) nõuded pankadele," ütles Kitter.

Kitteri selgitusel kaasnevad nende nõuete täitmisega suured kulud ja riskid ning seetõttu on nii mõnedki pangad lisaks Deutsche Bankile valinud investeeringute tegemise asemel hoopis teenuse sulgemise tee, ehkki täiendavate mõjudena on oma roll võimalikel trahvidel, mis nõuete mittetäitmisel võivad kaasneda.

"Kuigi Eestis on väga hästi toimiv pangandussüsteem ja rahapesu riskihinnang on ülimalt madal, siis on mitmel Läti pangal tõsiseid probleeme rahapesuga ja paraku kiputakse endiselt Baltikumi ühe regioonina käsitlema. Seetõttu kannatab Eesti ja Eesti pangandus Läti probleemide pärast," tõi Kitter esile.

LHV panga kinnitusel töö uue partneri leidmiseks käib.Lõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema