Luksemburgis mõisteti suurfirmade maksulepingute paljastajatele tingimisi karistused ({{commentsTotal}})

(Vasakult): Perrin, Halet ja Deltour. Autor: John Thys/AFP/Scanpix

Luksemburgis mõisteti kahele nn Luxleaksi lekitajale tingimisi karistused, üks mees mõisteti õigeks.

Endistele PricewatershouseCoopersi (PwC) töötajatele Antoine Deltour'ile ja Raphael Halet'le mõisteti vastavalt 12 ja 9 kuu pikkused tingimisi vangistused suurfirmade salajaste maksulepingute paljastamise eest, vahednas BBC.

Prokurörid taotlesid neile 18 kuu pikkuseid vanglakaristusi.

Deltour'ile ja Halet'le määrati vastavalt ka 1500 ja 1000 euro suurune trahv.

Neil on 40 päeva aega kohtuotsuse edasikaebamiseks.

Ajakirjanik Edouard Perrin, kes lekked avalikustas, mõisteti kõigis süüdistustes õigeks.

Nn Luxleaksi skandaal heitis valgust sellele, kuidas Luksemburg aitas suurkorporatsioonidel vähendada oma rahvusvahelist maksukoormust. Andmelekke tagajärjel jõudis uurivate ajakirjanike rahvusvahelise konsortsiumi (ICIJ) kätte umbes 28 000 dokumenti.

Prokuratuur süüdistas nii Deltour'i kui ka Halet'd varguses ja konfidentsiaalsusleppe rikkumises oma tööandjaga.

Antoine Deltour'i süüdistati selles, et ta edastas informatsiooni klientide maksulepingute kohta Perrinile, kes selle kohta esimesena loo avaldas.

Perrini käsitleti süüdistusmaterjalides kui kaasosalist. Prokuröride sõnul ületas Perrin ajakirjaniku pädevusi ning meelitas Halet'd informatsiooni avalikustama.

Kuigi Luksemburgis on seadused nn vilepuhujate kaitsmiseks, on neid ebaseaduslike tegevuste paljastamise eest vangistatud.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.