Fotod: Eestit külastas USA strateegilise väejuhatuse ülem ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
12 pilti
Foto: Eestit külastas Ameerika Ühendriikide strateegilise väejuhatuse ülem admiral Cecil D. Haney. Autor: Ardi Hallismaa

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras kohtus kaitseväe peastaabis Ameerika Ühendriikide strateegilise väejuhatuse ülema admiral Cecil D. Haneyga.

Admiral Haney sai ülevaate siinse regiooni julgeolekuolukorrast ja arutas kindralleitnant Terrasega sellealaseid arenguid, samuti arutleti tuumaheidutuse ja küberkaitsealase koostöö teemadel.

Haney ütles, et Ameerika Ühendriikidel ja Eestil on kaitsealaselt erilised suhted ning Eesti on eeskujuks teistele alliansi liikmetele. Ta lisas, et kohapealsest julgeolekuolukorrast parema ettekujutuse saamiseks on
tähtis liitlasi külastada ning ta nägi, et Eestis suhtutakse tõsiselt oma riigi kaitsmisesse ja kohutustesse liitlaste ees.

Haney kohtus ka president Toomas Hendrik Ilvesega, külastas küberkaitsekeskust ja Ameerika Ühendriikide saatkonda ning asetas pärja Vabadussõjas langenute mälestusehise jalamile kaitseväe kalmistul.

USA strateegilise väejuhatuse eesmärk on koostöös riigi valitsuse ning ametkondadega ja liitlastega avastada ja ära hoida strateegilisi rünnakuid Ameerika Ühendriikidele. Väejuhatus vastutab USA tuumavõimekuse ja kosmoseoperatsioonide eest, samuti kübervaldkonna, luure ja side ning globaalse raketitõrjesüsteemi ja massihävitusrelvade vastase võitluse eest. Väejuhatuse peakorter asub Offutti õhuväebaasis Omaha linna lähedal Nebraska osariigis.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.