Iraagis hukkus USA juhitud koalitsioonivägede rünnakutes 250 pühasõdalast ({{commentsTotal}})

Iraagi valitsusväed puhkavad Fallujah's pärast linna tagasivõitmist pühasõdalastest Autor: Reuters/THAIER AL-SUDANI

USA juhitud koalitsiooniväed pommitasid Fallujah linna ümbruses äärmusrühmituse Islamiriik (IS) alasid, tappes esialgsetel andmetel vähemalt 250 pühasõdalast ja hävitades vähemalt 40 sõidukit, teatasid USA ametnikud.

Kui need arvud ametlikult kinnitatakse, on tegemist ühe kõige surmavama rünnakuga, mis äärmusrühmituse vastu korraldatud. Anonüümseks jääda soovinud ametnikud märkisid, et esialgsed arvud võivad muutuda, vahendas Reuters.

Linna lõunaosas toimunud rünnakud on ainult üks viimastest Islamiriigi tagasilöökidest nende Iraagi ja Süüria nn kalifaadis.

Äärmusrühmituse territoriaalsed kaotused ei vähenda siiski muret pühasõdalaste kavatsuste ja võime suhtes korraldada rünnakuid välismaal. Türgi viitas seoses üleeile Istanbuli lennujaamas toimunud enesetapurünnakutega samuti Islamiriigile.

CIA juht John Brennan ütles foorumil Washingtonis, et Istanbulis toimunud rünnakul olid Islamiriigi "kõlvatuse" tunnused ning nentis, et terrorirühmitusega võitlemisel on ees pikk tee, eriti arvestades nende võimet korraldada rünnakuid.

"Minu hinnangul oleme koos oma koalitsioonipartneritega teinud Iraagis ja Süürias, kus suurem osa ISISe liikmeid alaliselt paiknevad, märkimisväärseid edusamme," ütles Brennan.

"Aga ISISe võimet oma eesmärkidega jätkata ning õhutada rünnakuid ja neid korraldada -- ma arvan, et meil on endiselt pikk tee minna, enne kui me saame öelda, et oleme nende suhtes teinud olulisi edusamme," lisas Brennan.

USA juhitud Islamiriigi-vastane võitlus on liikunud lahingualadel viimastel nädalatel kiirelt edasi. Valitsusväed teatasid hiljuti võidust ISISe üle Fallujah linnas. Relvarühmituste allians on Põhja-Süürias Manbij linnas korraldanud äärmusrühmituse vastu samuti suuri rünnakuid.

Olenemata mõningasest edust, sundis džihadistide korraldatud vasturünnak USA toetatud Süüria mässulised Islamiriigi valdusesse kuuluva ning Iraagi piiri ääres asuvas Fallujah linnas taanduma, teatasid mässuliste allikad.

Toimetaja: Merit MaaritsKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.