Iraagis hukkus USA juhitud koalitsioonivägede rünnakutes 250 pühasõdalast ({{commentsTotal}})

Iraagi valitsusväed puhkavad Fallujah's pärast linna tagasivõitmist pühasõdalastest
Iraagi valitsusväed puhkavad Fallujah's pärast linna tagasivõitmist pühasõdalastest Autor/allikas: Reuters/THAIER AL-SUDANI

USA juhitud koalitsiooniväed pommitasid Fallujah linna ümbruses äärmusrühmituse Islamiriik (IS) alasid, tappes esialgsetel andmetel vähemalt 250 pühasõdalast ja hävitades vähemalt 40 sõidukit, teatasid USA ametnikud.

Kui need arvud ametlikult kinnitatakse, on tegemist ühe kõige surmavama rünnakuga, mis äärmusrühmituse vastu korraldatud. Anonüümseks jääda soovinud ametnikud märkisid, et esialgsed arvud võivad muutuda, vahendas Reuters.

Linna lõunaosas toimunud rünnakud on ainult üks viimastest Islamiriigi tagasilöökidest nende Iraagi ja Süüria nn kalifaadis.

Äärmusrühmituse territoriaalsed kaotused ei vähenda siiski muret pühasõdalaste kavatsuste ja võime suhtes korraldada rünnakuid välismaal. Türgi viitas seoses üleeile Istanbuli lennujaamas toimunud enesetapurünnakutega samuti Islamiriigile.

CIA juht John Brennan ütles foorumil Washingtonis, et Istanbulis toimunud rünnakul olid Islamiriigi "kõlvatuse" tunnused ning nentis, et terrorirühmitusega võitlemisel on ees pikk tee, eriti arvestades nende võimet korraldada rünnakuid.

"Minu hinnangul oleme koos oma koalitsioonipartneritega teinud Iraagis ja Süürias, kus suurem osa ISISe liikmeid alaliselt paiknevad, märkimisväärseid edusamme," ütles Brennan.

"Aga ISISe võimet oma eesmärkidega jätkata ning õhutada rünnakuid ja neid korraldada -- ma arvan, et meil on endiselt pikk tee minna, enne kui me saame öelda, et oleme nende suhtes teinud olulisi edusamme," lisas Brennan.

USA juhitud Islamiriigi-vastane võitlus on liikunud lahingualadel viimastel nädalatel kiirelt edasi. Valitsusväed teatasid hiljuti võidust ISISe üle Fallujah linnas. Relvarühmituste allians on Põhja-Süürias Manbij linnas korraldanud äärmusrühmituse vastu samuti suuri rünnakuid.

Olenemata mõningasest edust, sundis džihadistide korraldatud vasturünnak USA toetatud Süüria mässulised Islamiriigi valdusesse kuuluva ning Iraagi piiri ääres asuvas Fallujah linnas taanduma, teatasid mässuliste allikad.

Toimetaja: Merit MaaritsMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema