Euroopa Ülemkogu ei toonud selgust Eesti eesistumise suhtes ({{commentsTotal}})

Saksa liidukantsler Angela Merkel, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Suurbritannia peaminister David Cameron
Saksa liidukantsler Angela Merkel, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Suurbritannia peaminister David Cameron Autor/allikas: Yves Herman/Reuters/Scanpix

Eesti lootis küll Euroopa Ülemkogult saada selguse, kas 2018. aasta esimeseks pooleks kavandatud Euroopa Liidu (EL) eesistumine tuleb Ühendkuningriigi lahkumisotsuse tõttu varasemaks tuua või seda pikendada, kuid asjata.

Tagasiastumisest teatanud ja seetõttu viimast korda ülemkogul osalenud Briti peaminister David Cameron ütles teistele riigijuhtidele, et neil tuleb oodata tema järeltulija otsust, kas Ühendkuningriik soovib 2017. aasta teiseks pooleks määratud eesistumisega edasi minna.

“Meid stöörib pisut, et ta ei olnud valmis ütlema midagi 2017nda II pooleks kavandatud UK eesistumise nihutamise kohta,” kirjutas oma bogis Eesti alaline esindaja Euroopa Liidu juures Matti Maasikas. “Meil hakkab kiireks minema, juuli jooksul tuleb selgus saada, kas peame enda oma pool aastat varasemaks tooma.”

“Cameronil ei muud uut. Tema ei käivita artikkel 50 ega tee ka muid liikmesust puudutavaid otsuseid,” lisas Maasikas.

EUObserveri andmeil eelistaks Ühendkuningriigi eel eesistumist hoidev Malta, et Eesti eesistumisperiood toodaks poole aasta võrra ettepoole.

Malta peaminister ütles siiski, et ta on avatud ka kõnelustele Ühendkuningriigi perioodi poolitamise suhtes Eestiga ning ka selle üle, et Malta eesistumine kestab poole aasta asemel terve aasta.

Üks Euroopa Liidu ametiisik ütles EUObserverile, et teised liikmesriigid võivad pikema eesistumise saanud riigile kulude katmisel appi tulla.

“See ei ole maailma lõpp, kui me peame septembrini ootama, et Ühendkuningriigi otsuse asjas selgust saada, kuid varem oleks kindlasti parem,” ütles ametiisik.

Toimetaja: Anvar SamostPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics