Euroopa Ülemkogu ei toonud selgust Eesti eesistumise suhtes ({{commentsTotal}})

Saksa liidukantsler Angela Merkel, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Suurbritannia peaminister David Cameron Autor: Yves Herman/Reuters/Scanpix

Eesti lootis küll Euroopa Ülemkogult saada selguse, kas 2018. aasta esimeseks pooleks kavandatud Euroopa Liidu (EL) eesistumine tuleb Ühendkuningriigi lahkumisotsuse tõttu varasemaks tuua või seda pikendada, kuid asjata.

Tagasiastumisest teatanud ja seetõttu viimast korda ülemkogul osalenud Briti peaminister David Cameron ütles teistele riigijuhtidele, et neil tuleb oodata tema järeltulija otsust, kas Ühendkuningriik soovib 2017. aasta teiseks pooleks määratud eesistumisega edasi minna.

“Meid stöörib pisut, et ta ei olnud valmis ütlema midagi 2017nda II pooleks kavandatud UK eesistumise nihutamise kohta,” kirjutas oma bogis Eesti alaline esindaja Euroopa Liidu juures Matti Maasikas. “Meil hakkab kiireks minema, juuli jooksul tuleb selgus saada, kas peame enda oma pool aastat varasemaks tooma.”

“Cameronil ei muud uut. Tema ei käivita artikkel 50 ega tee ka muid liikmesust puudutavaid otsuseid,” lisas Maasikas.

EUObserveri andmeil eelistaks Ühendkuningriigi eel eesistumist hoidev Malta, et Eesti eesistumisperiood toodaks poole aasta võrra ettepoole.

Malta peaminister ütles siiski, et ta on avatud ka kõnelustele Ühendkuningriigi perioodi poolitamise suhtes Eestiga ning ka selle üle, et Malta eesistumine kestab poole aasta asemel terve aasta.

Üks Euroopa Liidu ametiisik ütles EUObserverile, et teised liikmesriigid võivad pikema eesistumise saanud riigile kulude katmisel appi tulla.

“See ei ole maailma lõpp, kui me peame septembrini ootama, et Ühendkuningriigi otsuse asjas selgust saada, kuid varem oleks kindlasti parem,” ütles ametiisik.

Toimetaja: Anvar SamostMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.