Uuring: eurooplased usaldavad Ühendriike ja Obamat ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eurooplased suhtuvad Ameerika Ühendriikidesse väga positiivselt ning usaldavad maailmale olulistes otsustes ülekaalukalt USA presidenti Barack Obamat, näitas kümnes Euroopa riigis läbi viidud avaliku arvamuse uuring.

Uuringufirma Pew Research Center viib selliseid uuringuid läbi maailmas pea igal aastal, keskendudes iga kord eri piirkonnale. Sel korral võeti luubi alla kümme Euroopa suurriiki ja küsiti samu küsimusi veel USAst, Kanadast, Hiinast, Jaapanist, Austraaliast ja Indiast, vahendasid ERRi raadiouudised.

Hoolimata USAs levivatest arvamustest, et maailm ei austa ega hinda Ühendriike enam, näitab uuring, et USA maine eriti Euroopas on jätkuvalt kõrge - kümnest Euroopa riigist vaid Kreekas suhtub enamik vastajatest USAsse negatiivselt - 58 protsenti võrreldes 38 protsendi positiivse suhtumisega.

Kümne Euroopa riigi positiivse-negatiivse suhtumise mediaan on 63 protsenti, kõige positiivsemalt suhtub USAsse Poola - 74 protsenti vastanutest, talle järgneb 72 protsendiga Itaalia ja 69 protsendiga Rootsi.

Uuring näitab samuti, et 16 vastanud riigist vaid jaapanlased arvavad, et USA on praegu maailmas võrreldes kümne aasta taguse ajaga vähem oluline. Kõigis ülejäänud riikides arvab enamik vastajatest, et USA mängib maailmas kas sama olulist või veel tähtsamat rolli kui kümme aastat tagasi.

Samamoodi hinnatakse Euroopas ja Aasias president Barack Obamat, kelle toetusnumbrid on küll võrreldes ametisse astumise ajaga madalamad, kuid kelle puhul usub suur enamus, et ta teeb maailma olulistes küsimustes õigeid otsuseid.

Trumpi usaldab vaid üheksa protsenti vastanuist

Uuring küsis ka võimalike presidendikandidaatide kohta ning kui keskmiselt ütleb 77 protsenti eurooplastest praeguse presidendi kohta, et usaldavad teda maailma asjades ja 22 protsenti ei usalda, siis Hillary Clintoni nime kuuldes on see number madalam - keskmiselt 59 protsenti usaldaks ja 27 protsenti ei usaldaks.

Donald Trumpi puhul on aga numbrid täiesti vastupidised: mediaantulemusega 85 protsenti vastanutest ei usu, et Trump teeks maailmale olulistes küsimustes õigeid otsuseid ja 9 protsenti usub, et teeks.

President Barack Obama on ka oma kodumaal tasapisi, aga märkimisväärselt kasvatanud oma reitingunumbreid. Juunikuus läbi viidud kümnekonna küsitluse keskmisena kiidab tema töö heaks keskmiselt 51,1 protsenti ameeriklastest, negatiivselt hindab teda 45 protsenti, on portaal RealClearPolitics välja arvutanud.

Alles selle aasta alguses oli seis vastupidine: 52 protsenti ameeriklastest laitis presidendi hakkamasaamist oma tööga ja 43,7 protsenti kiitis selle heaks.

Toimetaja: Karin KoppelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema