Narva linnavolinikud kahtlustavad EAS-ilt suure rahasüsti saanud muuseumi linnavara hõivamises ({{commentsTotal}})

Ekspositsioon Narva muuseumis.
Ekspositsioon Narva muuseumis. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Narva muuseum sai EAS-ilt 3,5 miljonit eurot konvendihoone idatiiva restaureerimiseks ja uue püsinäituse rajamiseks, samal ajal kahtlustavad Narva linnavolinikud muuseumi linna vara ebaseaduslikus hõivamises.

Tänu EASi toetusele saab Narva muuseum alustada töid, mida on edasi lükatud viimased 30 aastat ehk konvendihoone idatiiva restaureerimist ja selle sisustamist, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"See tähendab, et varsti ütleme head aega meie vanale püsiekspositsioonile ja lõpuks ometi saame kutsuda inimesi ka idatiiba külastama," ütles Narva muuseumi projektijuht Anastassia Tuuder.

Idatiib ehk umbes kolmandik linnuse ruumidest seisab praegu tühjana, restaureerimine seiskus 1980ndatel. Sinna tuleb uus püsinäitus ja avastuskeskus, mis keskendub Narva linnuse ajaloole. Uuenenud Narva linnusesse pääseb tulevikus ka ratastooliga, küll mitte päris torni, aga vähemalt kolmanda korruseni. Ehitustöödega loodetakse pihta hakata tuleval aastal ja renoveeritud konvendihoone valmib kolme aasta pärast.

Samal ajal hakkasid aga Narva linnavolinikud uurima, kas linnusehooned ja bastionid on ikka sihtasutusele Narva Muuseum korrektselt üle antud. Teemat arutanud volikogu majandus- ja linnavarakomisjon leidis, et asi on kahtlane.

"Kui see tõesti on nii, et volikogu lubas anda hooned vaid kasutusse, aga linnavalitsus andis nad muuseumi omandusse, siis võib rääkida linnale tekitatud kahjust ehk linn on oma kinnisvarast ilma jäänud," nentis linnavolinik Jüri Raud.

Ta kinnitas, et tegemist on puhtjuriidilise vaidlusega, millel pole midagi pistmist volinike jaoks ebameeldivalt lõppenud arhitektuurikonkursiga, mis võimaldab linnuse territooriumile uusi hooneid ehitada. Seda enam, et praegu käivituv projekt linnuse välisilmet ei muuda.

Anastassia Tuuder märkis kahtlusi kommenteerides, et seesama linnavolikogu võttis vastu otsuse olla üks sihtasutuse asutajatest.

"Seal on väga selgelt välja toodud sihasutuse tegutsemise eesmärgid: hooldada ja arendada nii Narva linnust kui ka bastione. Ma saan aru, et nii arhitektuurivõistlus kui see, et me oleme piisavalt iseseisvad, käib neile närvidele. Aga neile kunagi kolledž käis närvidele," lausus ta.

Toimetaja: Karin KoppelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema