Narva linnavolinikud kahtlustavad EAS-ilt suure rahasüsti saanud muuseumi linnavara hõivamises ({{commentsTotal}})

Ekspositsioon Narva muuseumis. Autor: Postimees/Scanpix

Narva muuseum sai EAS-ilt 3,5 miljonit eurot konvendihoone idatiiva restaureerimiseks ja uue püsinäituse rajamiseks, samal ajal kahtlustavad Narva linnavolinikud muuseumi linna vara ebaseaduslikus hõivamises.

Tänu EASi toetusele saab Narva muuseum alustada töid, mida on edasi lükatud viimased 30 aastat ehk konvendihoone idatiiva restaureerimist ja selle sisustamist, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"See tähendab, et varsti ütleme head aega meie vanale püsiekspositsioonile ja lõpuks ometi saame kutsuda inimesi ka idatiiba külastama," ütles Narva muuseumi projektijuht Anastassia Tuuder.

Idatiib ehk umbes kolmandik linnuse ruumidest seisab praegu tühjana, restaureerimine seiskus 1980ndatel. Sinna tuleb uus püsinäitus ja avastuskeskus, mis keskendub Narva linnuse ajaloole. Uuenenud Narva linnusesse pääseb tulevikus ka ratastooliga, küll mitte päris torni, aga vähemalt kolmanda korruseni. Ehitustöödega loodetakse pihta hakata tuleval aastal ja renoveeritud konvendihoone valmib kolme aasta pärast.

Samal ajal hakkasid aga Narva linnavolinikud uurima, kas linnusehooned ja bastionid on ikka sihtasutusele Narva Muuseum korrektselt üle antud. Teemat arutanud volikogu majandus- ja linnavarakomisjon leidis, et asi on kahtlane.

"Kui see tõesti on nii, et volikogu lubas anda hooned vaid kasutusse, aga linnavalitsus andis nad muuseumi omandusse, siis võib rääkida linnale tekitatud kahjust ehk linn on oma kinnisvarast ilma jäänud," nentis linnavolinik Jüri Raud.

Ta kinnitas, et tegemist on puhtjuriidilise vaidlusega, millel pole midagi pistmist volinike jaoks ebameeldivalt lõppenud arhitektuurikonkursiga, mis võimaldab linnuse territooriumile uusi hooneid ehitada. Seda enam, et praegu käivituv projekt linnuse välisilmet ei muuda.

Anastassia Tuuder märkis kahtlusi kommenteerides, et seesama linnavolikogu võttis vastu otsuse olla üks sihtasutuse asutajatest.

"Seal on väga selgelt välja toodud sihasutuse tegutsemise eesmärgid: hooldada ja arendada nii Narva linnust kui ka bastione. Ma saan aru, et nii arhitektuurivõistlus kui see, et me oleme piisavalt iseseisvad, käib neile närvidele. Aga neile kunagi kolledž käis närvidele," lausus ta.

Toimetaja: Karin KoppelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.