Obama: Brexit ohustab kogu maailma majanduskasvu ({{commentsTotal}})

Barack Obama. Autor: AFP/Scanpix

USA president Barack Obama hoiatas, et Suurbritannia otsus lahkuda Euroopa Liidust võib pikaks ajaks pidurdada kogu maailma majanduskasvu.

Kanada ja Mehhiko riigipeadega Ottawas kohtunud Obama rääkis seal, et Põhja-Ameerika riigid peavad omavahelisi majandussidemeid tihendama, vahendas BBC.

Obama märkis, et maailmamajandus on lühiperspektiivis stabiilne, pikemaajaliselt pole aga asjad kuigi helged.

"Kui Brexit teoks saab, tekivad üleilmse kasvuga pikaajalises väljavaates tõsised probleemid ning see külmutab investeerimisvõimalused Suurbritanniasse või Euroopasse tervikuna," sõnas USA president.

Obama ütles, et Suurbritannia ja Saksamaa peaksid Brexiti osas rahunema. "Arvan, et sellest tuleb raske ja katsumusterohke protsess, kuid see ei peaks olema paaniline," märkis ta.

Presidendi sõnul on ta vestelnud Saksamaa kantsleri Angela Merkeliga ning ka Merkel on huvitatud sellest, et tagada brittide lahkumise õnnestumine, mitte neile kättemaksmine.

Toimetaja: Karin KoppelSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.