Briti rahvasaadik: tooride võimuvõitlusega võrreldes on "Troonide mäng" nagu "Teletupsud" ({{commentsTotal}})

Teletupsud.
Teletupsud. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Konservatiivist rahvasaadik Nigel Evans ütles BBC-ile, et tema meelest on tooride ehk Konservatiivse Partei juhi ametikoha pärast käiv võitlus juba nii tuline, et telesari "Troonide mäng" tundub selle kõrval nagu lastesaade "Teletupsud".

Evans, kes ise toetab Londoni endist linnapead Boris Johnsonit, on nõus seisukohaga, et justiitsminister Michael Gove "pussitas parteijuhiks pürgides oma EL-ist lahkumise kampaania võitluskaaslast sisuliselt selga". "Selle kõrval tundub "Troonide mäng" nagu "Teletupsud"," nentis ta Briti ringhäälingule antud intervjuus.

Praeguses olukorras tundub talle, et võitjaks osutub mõõdukalt EL-i jäämist toetanud siseminister Theresa May, sest Leave-kampaania poolel valitseb nüüd täielik segadus.

"Ma olen üsna pettunud, et Michael Gove tegi sellise viimase minuti otsuse Borisile nuga sisse lüüa," rääkis ta, kuid kinnitas, et tema toetab endiselt hoolimata Johnsonit.

Evans spekuleeris, et võib-olla nõudis Gove Johnsonilt toetuse eest mingit ametikohta, kuid Johnson vastas talle eitavalt.

BBC ajakirjanik Norman Smith omakorda arvas, et ilmselgelt polnud Gove ka Johnsonile öelnud, et tema ka parteijuhiks kandideerib. "See tuli nagu välk selgest taevast," tunnistas Smith.

Seda, millist telesarja talle meenutab paralleelselt kestev leiboristide siseheitlus, Evans ei öelnud. Küll aga küsivad mõned leiboristidest poliitikud sotsiaalmeedias, kas Borsi Johnsonil poleks aeg rakendada "oma isiklikku 50. artiklit".

Johnsonilt oodatakse peagi ametlikku kandideerimisteadet

Täna esitatakse tooride juhi ametikohale kandidaate ja eelduste kohaselt peaks uus juht selge olema 2. septembriks. Oktoobris aga tuleks uuel juhil juba David Cameroni asemel peaministriks hakata. Analüütikud on seni pidanud kõige tõenäolisemateks võitjateks Mayd ja Johnsonit, kuid viimane teatas täna hiljem, et loobub kandideerimisest.

Suurbritannia justiitsminister Michael Gove tegi täna üllatusliku avalduse, et kandideerib valitseva konservatiivse partei juhiks, ehkki oli varem selle välistanud. Enne eelmisel neljapäeval toimunud referendumit oli Gove välistanud peaminister David Cameroni mantlipärijaks pürgimise ning meedia teatel kavatses ta selles ametis toetada endist Londoni linnapead Boris Johnsonit, vahendas Reuters.

Täna teatas aga Gove ootamatult, et soovib saada parteijuhiks ja järgmiseks peaministriks.

"Tahtsin aidata kokku panna Boris Johnsoni abimeeskonda, nii et poliitik, kes nõudis Euroopa Liidust lahkumist, saaks meid paremasse tulevikku juhtida," kirjutas Gove ajakirja Spectator veebilehel. "Olen aga vastumeelsusega jõudnud järeldusele, et Boris ei suuda olla liider ega rajada eelolevateks ülesanneteks vajalikku meeskonda".

Eile lekkis kogemata avalikkusele kiri, mille Gove'i abikaasa, Daily Maili ajakirjanik Sarah Vine talle saatis, kust sai aimu, et justiitsminister kõhkleb koostöös Johnsoniga.

Vine kirjutas, et Johnson ei suuda parteikaaslaste toetust ilma Gove'i toetuseta võita ning ka ajalehe The Sun omanik Rupert Murdoch ning Dailiy Maili toimetaja Paul Dacre tahaksid enne Johnsoni toetamist olla kindlad, et temaga on samas paadis Gove.

Toimetaja: Laur ViirandAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema