Briti rahvasaadik: tooride võimuvõitlusega võrreldes on "Troonide mäng" nagu "Teletupsud" ({{commentsTotal}})

Teletupsud. Autor: AFP/Scanpix

Konservatiivist rahvasaadik Nigel Evans ütles BBC-ile, et tema meelest on tooride ehk Konservatiivse Partei juhi ametikoha pärast käiv võitlus juba nii tuline, et telesari "Troonide mäng" tundub selle kõrval nagu lastesaade "Teletupsud".

Evans, kes ise toetab Londoni endist linnapead Boris Johnsonit, on nõus seisukohaga, et justiitsminister Michael Gove "pussitas parteijuhiks pürgides oma EL-ist lahkumise kampaania võitluskaaslast sisuliselt selga". "Selle kõrval tundub "Troonide mäng" nagu "Teletupsud"," nentis ta Briti ringhäälingule antud intervjuus.

Praeguses olukorras tundub talle, et võitjaks osutub mõõdukalt EL-i jäämist toetanud siseminister Theresa May, sest Leave-kampaania poolel valitseb nüüd täielik segadus.

"Ma olen üsna pettunud, et Michael Gove tegi sellise viimase minuti otsuse Borisile nuga sisse lüüa," rääkis ta, kuid kinnitas, et tema toetab endiselt hoolimata Johnsonit.

Evans spekuleeris, et võib-olla nõudis Gove Johnsonilt toetuse eest mingit ametikohta, kuid Johnson vastas talle eitavalt.

BBC ajakirjanik Norman Smith omakorda arvas, et ilmselgelt polnud Gove ka Johnsonile öelnud, et tema ka parteijuhiks kandideerib. "See tuli nagu välk selgest taevast," tunnistas Smith.

Seda, millist telesarja talle meenutab paralleelselt kestev leiboristide siseheitlus, Evans ei öelnud. Küll aga küsivad mõned leiboristidest poliitikud sotsiaalmeedias, kas Borsi Johnsonil poleks aeg rakendada "oma isiklikku 50. artiklit".

Johnsonilt oodatakse peagi ametlikku kandideerimisteadet

Täna esitatakse tooride juhi ametikohale kandidaate ja eelduste kohaselt peaks uus juht selge olema 2. septembriks. Oktoobris aga tuleks uuel juhil juba David Cameroni asemel peaministriks hakata. Analüütikud on seni pidanud kõige tõenäolisemateks võitjateks Mayd ja Johnsonit, kuid viimane teatas täna hiljem, et loobub kandideerimisest.

Suurbritannia justiitsminister Michael Gove tegi täna üllatusliku avalduse, et kandideerib valitseva konservatiivse partei juhiks, ehkki oli varem selle välistanud. Enne eelmisel neljapäeval toimunud referendumit oli Gove välistanud peaminister David Cameroni mantlipärijaks pürgimise ning meedia teatel kavatses ta selles ametis toetada endist Londoni linnapead Boris Johnsonit, vahendas Reuters.

Täna teatas aga Gove ootamatult, et soovib saada parteijuhiks ja järgmiseks peaministriks.

"Tahtsin aidata kokku panna Boris Johnsoni abimeeskonda, nii et poliitik, kes nõudis Euroopa Liidust lahkumist, saaks meid paremasse tulevikku juhtida," kirjutas Gove ajakirja Spectator veebilehel. "Olen aga vastumeelsusega jõudnud järeldusele, et Boris ei suuda olla liider ega rajada eelolevateks ülesanneteks vajalikku meeskonda".

Eile lekkis kogemata avalikkusele kiri, mille Gove'i abikaasa, Daily Maili ajakirjanik Sarah Vine talle saatis, kust sai aimu, et justiitsminister kõhkleb koostöös Johnsoniga.

Vine kirjutas, et Johnson ei suuda parteikaaslaste toetust ilma Gove'i toetuseta võita ning ka ajalehe The Sun omanik Rupert Murdoch ning Dailiy Maili toimetaja Paul Dacre tahaksid enne Johnsoni toetamist olla kindlad, et temaga on samas paadis Gove.

Toimetaja: Laur ViirandKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.