Reps tahaks presidendina USA-Vene tippkohtumise korraldamist Eestis ({{commentsTotal}})

Mailis Reps viimasel Keskerakonna volikogu koosolekul, kus ta hääletusel võitis Edgar Savisaart. Autor: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna presidendikandidaat Mailis Reps leiab oma programmi välispoliitilises osas, et Eestis võiks korraldada USA ja Venemaa tippkohtumise.

“NATO välispiiril asuva riigi presidendil on oluline roll maailma suurriikide lepitamisel. Riigipeana sean sihiks kutsuda just Eestisse ühise laua taha USA ja Venemaa presidendi, et pöörata uus lehekülg rahvusvahelistes suhetes,” pakub Reps.

“Väikeriikidel on ennegi olnud märgiline roll maailmapoliitika kujundamisel pingelisel ajal. Mäletame ju Reagani ja Gorbatšovi kohtumist Reykjavikis 1986. aastal, Šveitsi neutraalsel pinnal toimunud tippkohtumisi või näiteks Nobeli rahupreemiaga pärjatud Soome presidendi Martti Ahtisaari tööd rahuvahendajana. Väikeriikidel on diplomaatias väga oluline roll ning president peab olema selle eestvedajaks,” lisas Keskerakonna presidendikandidaat Reps pressiesindaja vahendusel.

Reps lubab oma programmis astuda samme suhete parandamiseks Venemaaga.

“Töötan aktiivselt Eesti ja Venemaa suhete parandamise nimel. Meie põllumajandustootjate jaoks on Vene suur turg oluline ning me peame leidma võimaluse oma ettevõtjate aitamiseks rasketel aegadel. Presidendil on siin suur ja vastutusrikas roll. Me ei vaja riigipead, kes vastandub igal võimalusel idanaabrile, vaid riigijuhti, kelle eesmärgiks on heanaaberlikke suhete rajamine ja hoidmine," märgib Reps. "Seetõttu pean õigeks ka Eesti ja Venemaa vahelise piirilepingu ratifitseerimist," lisab ta samas.

"Ma mõistan, et välispoliitikas ei sünni põhimõttelisi murranguid üleöö. Olen aastaid osalenud Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee töös ja täitsin ka Ukraina raportööri vastutusrikast rolli,” märkis Keskerakonna presidendikandidaat Reps.

 

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.