Startup Estonia kolib suletavast Arengufondist KredExisse, kogu meeskond läheb üle ({{commentsTotal}})

Algselt EAS-i ja viimati Arengufondi all tegutsenud Eesti idufirmade tugiüksus Startup Estonia jätkab alates 1. juulist oma tegevust KredExis. Samm on üks osa riigi plaanist lõpetada Arengufondi tegevus praegusel kujul.

Startup Estonia tegevus liigub Arengufondist KredExi alla kogu oma senise meeskonnaga, kuhu kuulub seitse inimest, kommenteeriti KredExist ERR.ee-le. Programmi kogueelarve rahastusperioodi lõpuni (kuni 2020) on 7 miljonit eurot. Sellest programmi kinnitatud eelarve aasteks 2015-2016 on kaks miljonit.

Kõik tegevused jätkuvad plaanitud kujul ning endiselt püütakse eesmärki rajada Eestisse 2020. aastaks 1000 idufirmat.

Kuigi Startup Estonia programmi elluviija on Arengufondi asemel edaspidi KredEx, jääb programmi rakendusüksuseks ehk eelarve haldajaks jätkuvalt EAS.

Tegemist on osaga laiemast konsolideerimisprotsessist, mille tulemusel koondatakse Startup Estonia ja seni Arengufondi hallatud investeerimisfirma SmartCapi tegevus KredExi alla.

Startup Estonia juht ja SmartCapi juhatuse liige Mari Vavulski jätkab nende juhina ka KredExi all. Vavulski liikus StartupEstonia programmiga EAS-ist Arengufondi 2014. aastal, selle juhiks sai ta 2015. aastast.

Koostöö käib juba pikemat aega

Kuigi ametlikult toimub Startup Estonia liitumine 1. juulist, on aktiivne koostöö juba käimas. Näiteks kuulutati hiljuti välja ühine kiirendihange, mille eesmärk on sisse osta kiirenditeenuseid ning investeerida kahte riskikapitalifondi.

KredExi juhi Lehar Küti sõnul on KredExi, Startup Estonia ja SmartCapi tegevuste konsolideerimine loomulik areng, kuna kõik nimetatud algatused täidavad sama eesmärki.

„Oluline on luua soodne keskkond uute ettevõtete kiireks arenguks ning parandada ettevõtete rahastusvõimalusi kõikides arengufaasides. Varase arengufaasi ettevõtete puhul on lisaks rahale vähemalt sama oluline investorite poolt ettevõtte arengusse panustamine ka teadmiste ja kontaktide näol. Seda rolli on seni hästi täitnud SmartCap, tulevikus avarduvad ettevõtjate võimalused veelgi tänu uutele kiirenditele ja koostööprogrammidele ning ka EstFundi raames tegevust alustavatele allfondidele.“

Esimene poolaasta on Startup Estonia meeskonnale olnud ettevalmistuste periood - välja on kuulutatud mitmed riigihanked, mille läbi kaasatakse uusi koostööpartnereid. Üheskoos startup kogukonna ja siseministeeriumiga on välja töötatud startup-viisa lahendus välistalentide toomiseks Eestisse, korraldatud tehnoloogiakonverents Latitude59 ning suvisel perioodil keskendutakse rohetehnoloogia idufirmadele mõeldud ClimateLaunchpad programmile.

Teisel poolaastal käivitub startupidele suunatud müügioskuste arendamise programm, leitakse partner ettevõtete ja startupide koostööprogrammile ning idufirmade asutajate juhendamiseks. Samuti tuuakse Eestisse Euroopa rohetehnoloogia ideede konkursi finaal ning tegeletakse Eesti startupide reklaamimisega välismaistel konverentsidel. Sügiseks selgitatakse välja ka partnerid, kellega alustatakse läbirääkimisi uute kiirendite loomiseks.

Startup Compassi uuringu järgi oli Eestis möödunud aasta lõpu seisuga 500-700 erinevas arengufaasis idufirmat. Ühtekokku annavad Eesti idufirmad tööd ca 2300 inimesele, kellest enam kui 80% on Eestis. Tööjõumaksudena tasusid Eesti idufirmad möödunud aastal riigieelarvesse enam kui 20 mln eurot.

Toimetaja: Merilin PärliViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema