Võimlemispidu toob liiklusmuudatused Tallinnas Kalevi staadioni juures ({{commentsTotal}})

Kalevi staadion
Kalevi staadion Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Käimasolevate ehitustööde ja laupäeval toimuva võimlemispeo "Hingelind" tõttu on Kalevi keskstaadioni ümbruses Tallinnas liiklemine raskendatud. Liiklusele on suletud Juhkentali tänav ning staadioni vahetus läheduses on tavapärasest oluliselt rohkem inimesi.

Liiklusele on suletud Juhkentali tänav Liivalaia ja Odra tänava vahelisel lõigul. Osaliselt on liiklus suletud ka Herne tänava staadionipoolses otsas ning autoga sealt läbi ei pääse. Võistluse tänava parklasse ja Kalevi Keskstaadioni Läänetribüüni ees olevasse parklasse pääseb vaid korraldaja erilubadega.

Võimlemispeo liikluskorralduse eest vastutav Marko Kokk K-Securityst soovitab peole tulla ühistranspordiga, jala või jalgrattaga. Viimaste tarvis avatakse staadioni peavärava juurde ka sobiv parkla. Staadionile lähim bussipeatus on Püssirohu, kus peatuvad autobussid 17, 17A, 23, 47 ja 54. Samuti on jalutuskäigu kaugusel Odra, Tartu mnt ja Liivalaia tänavad, kus asuvad mitmed ühistranspordipeatused.

Võimlemispeo turvalisuse eest hoolitseb G4S Eesti. Turvajuht Kristiina Eelmaa soovitab etendustele tulla piisava ajavaruga. "Võimlemispeo päevadel liigub Kalevi staadioni ümbruses palju lapsi. Nende suhtes tuleb kindlasti tähelepanelik olla ja arvestada ka liikluses," rõhutas Eelmaa. Kokku oodatakse etendusi vaatama 20 000 inimest.

Neile, kes tulevad etendust vaatama koos lastega soovitab Kristiina Eelmaa panna lapsele taskusse lapsevanema telefoninumbri. Nii on võimalik rahva sees eksinud laps oma vanematega kiiremini kokku viia. "Tund enne igat etendust jagavad G4S „Julged hoolida?“ töömaleva noored väravates ka lastele käepaelu, kuhu saab vanema numbri peale kirjutada," märkis Eelmaa.

Suurimad läheduses asuvad parklad

Marko Kokk rõhutab, et autoga tulles peab kindlasti arvestama liikluspiirangutega ning parkimine toimub vastavalt kehtivale liikluskorraldusele. Lähim piiratud kohtadega avalik parkimisplats asub Filtri teelt Toomela teele keerates.

Lähimad linnaparklad asuvad veel Ravi (Ravi 18), Kaupmehe (Kaupmehe 19, 21, 23) ja Lastekodu (Lastekodu 48) tänavatel.

Eraparkla Europark Juhkentali tänaval (Juhkentali 19 ja Juhkentali 1) asuvatele parkimisaladele on pääs ümbersõiduga Imanta tänava kaudu.

Samuti on ca 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel Rävala parkimismaja (Rävala pst 5) ja Tornimäe parkimismaja (Tartu mnt 16b) ning mitmed suuremad parkimisplatsid Herne ja Vana-Lõuna tänavate alguses.

Eesti suurim võimlemispidu "Hingelind" leiab aset 2. juulil 2016 Kalevi Keskstaadionil, kus toimub kaks etendust. Peol esinetakse elava muusika saatel, üles astuvad Tanel Padar, Ott Lepland, Getter Jaani, Karl-Erik Taukar ja Lasteekraani Muusikastuudio. Tekstid on võimlemispeole kirjutanud Aapo Ilves.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics