Võimlemispidu toob liiklusmuudatused Tallinnas Kalevi staadioni juures ({{commentsTotal}})

Kalevi staadion Autor: Siim Semiskar/ERR SPORT

Käimasolevate ehitustööde ja laupäeval toimuva võimlemispeo "Hingelind" tõttu on Kalevi keskstaadioni ümbruses Tallinnas liiklemine raskendatud. Liiklusele on suletud Juhkentali tänav ning staadioni vahetus läheduses on tavapärasest oluliselt rohkem inimesi.

Liiklusele on suletud Juhkentali tänav Liivalaia ja Odra tänava vahelisel lõigul. Osaliselt on liiklus suletud ka Herne tänava staadionipoolses otsas ning autoga sealt läbi ei pääse. Võistluse tänava parklasse ja Kalevi Keskstaadioni Läänetribüüni ees olevasse parklasse pääseb vaid korraldaja erilubadega.

Võimlemispeo liikluskorralduse eest vastutav Marko Kokk K-Securityst soovitab peole tulla ühistranspordiga, jala või jalgrattaga. Viimaste tarvis avatakse staadioni peavärava juurde ka sobiv parkla. Staadionile lähim bussipeatus on Püssirohu, kus peatuvad autobussid 17, 17A, 23, 47 ja 54. Samuti on jalutuskäigu kaugusel Odra, Tartu mnt ja Liivalaia tänavad, kus asuvad mitmed ühistranspordipeatused.

Võimlemispeo turvalisuse eest hoolitseb G4S Eesti. Turvajuht Kristiina Eelmaa soovitab etendustele tulla piisava ajavaruga. "Võimlemispeo päevadel liigub Kalevi staadioni ümbruses palju lapsi. Nende suhtes tuleb kindlasti tähelepanelik olla ja arvestada ka liikluses," rõhutas Eelmaa. Kokku oodatakse etendusi vaatama 20 000 inimest.

Neile, kes tulevad etendust vaatama koos lastega soovitab Kristiina Eelmaa panna lapsele taskusse lapsevanema telefoninumbri. Nii on võimalik rahva sees eksinud laps oma vanematega kiiremini kokku viia. "Tund enne igat etendust jagavad G4S „Julged hoolida?“ töömaleva noored väravates ka lastele käepaelu, kuhu saab vanema numbri peale kirjutada," märkis Eelmaa.

Suurimad läheduses asuvad parklad

Marko Kokk rõhutab, et autoga tulles peab kindlasti arvestama liikluspiirangutega ning parkimine toimub vastavalt kehtivale liikluskorraldusele. Lähim piiratud kohtadega avalik parkimisplats asub Filtri teelt Toomela teele keerates.

Lähimad linnaparklad asuvad veel Ravi (Ravi 18), Kaupmehe (Kaupmehe 19, 21, 23) ja Lastekodu (Lastekodu 48) tänavatel.

Eraparkla Europark Juhkentali tänaval (Juhkentali 19 ja Juhkentali 1) asuvatele parkimisaladele on pääs ümbersõiduga Imanta tänava kaudu.

Samuti on ca 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel Rävala parkimismaja (Rävala pst 5) ja Tornimäe parkimismaja (Tartu mnt 16b) ning mitmed suuremad parkimisplatsid Herne ja Vana-Lõuna tänavate alguses.

Eesti suurim võimlemispidu "Hingelind" leiab aset 2. juulil 2016 Kalevi Keskstaadionil, kus toimub kaks etendust. Peol esinetakse elava muusika saatel, üles astuvad Tanel Padar, Ott Lepland, Getter Jaani, Karl-Erik Taukar ja Lasteekraani Muusikastuudio. Tekstid on võimlemispeole kirjutanud Aapo Ilves.

Toimetaja: Aleksander Krjukov"Suud puhtaks": kuidas kaotada lähisuhtevägivald?

Lähisuhtevägivald. See on kõige varjatum vägivallavorm ja ühtlasi on see Eestis kõige levinum vägivallaliik. Miks on nii, et väga paljude jaoks meie seast on kodu kõige ohtlikum paik, küsis sellenädalane saade "Suud puhtaks".

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.