Lõviosa Soome elanikest ei taha rahvahääletust Euroopa Liidust lahkumiseks ({{commentsTotal}})

Mees hoiab Soome lippu immigratsioonivastase meeleavaldusena Helsingis 2015. aasta oktoobris. Autor: Heikki Saukkomaa/AFP/Scanpix
{{1467289995000 | amCalendar}}

Kaks kolmandikku Soome elanikest ei soovi, et nende kodumaal korraldataks rahvahääletus Euroopa Liidust või euroalast lahkulöömise üle. Suhtumises varjupaigataotlejatesse ei ole aga ülekaalus vastased ega pooldajad, vaid hoopis neutraalsed Soome elanikud, selgub värsketest uuringutest.

Vaid ligikaudu neljandik (27 protsenti) Soome elanikest pooldaks selleteemalist rahvahääletust, sai selgeks ajalehe Iltalehti tellitud ning uuringufirma Taloustutkimus Oy läbi viidud uuringu käigus. 69 protsenti on rahvahääletuse vastu.

Juhul kui Soomes siiski selline rahvahääletus korraldataks, toetaks 68 protsenti Soome elanikest Euroopa Liidu liikmesust.

Uuring viidi läbi pärast Ühendkuningriigi rahvahääletuse tulemuse selgumist ehk ajavahemikus 28.-29. juuni. Märkimisväärselt vähene arv vastanutest – vaid 4 protsenti – ei osanud või tahtnud seisukohta moodustada.

Suur osa suhtub varjupaigataotlejatesse neutraalselt

Teisest täna avalikustatud uuringust selgub, et kuigi nii varjupaigataotlejatesse negatiivselt kui positiivselt suhtuvad inimesed kipuvad oma seisukohta enamuse seisukohaks pidama, ei ole kummalgi poolel õigus.

Kõige suurema osa Soome elanikest moodustavad hoopis need, kes suhtuvad varjupaigataotlejatesse neutraalselt, selgub ajalehe Karjalainen artiklist. 38 protsenti Soome elanikest tunneb, et ei kuulu suhtumises varjupaigataotlejatesse vastaste ega ka pooldajate hulka.

Vastaseid ja pooldajaid on äsjase uuringu kohaselt võrdselt: mõlemasse rühma kuulub 27 protsenti vastanutest.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: IltalehtiKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.