Lõviosa Soome elanikest ei taha rahvahääletust Euroopa Liidust lahkumiseks ({{commentsTotal}})

Mees hoiab Soome lippu immigratsioonivastase meeleavaldusena Helsingis 2015. aasta oktoobris.
Mees hoiab Soome lippu immigratsioonivastase meeleavaldusena Helsingis 2015. aasta oktoobris. Autor/allikas: Heikki Saukkomaa/AFP/Scanpix
{{1467289995000 | amCalendar}}

Kaks kolmandikku Soome elanikest ei soovi, et nende kodumaal korraldataks rahvahääletus Euroopa Liidust või euroalast lahkulöömise üle. Suhtumises varjupaigataotlejatesse ei ole aga ülekaalus vastased ega pooldajad, vaid hoopis neutraalsed Soome elanikud, selgub värsketest uuringutest.

Vaid ligikaudu neljandik (27 protsenti) Soome elanikest pooldaks selleteemalist rahvahääletust, sai selgeks ajalehe Iltalehti tellitud ning uuringufirma Taloustutkimus Oy läbi viidud uuringu käigus. 69 protsenti on rahvahääletuse vastu.

Juhul kui Soomes siiski selline rahvahääletus korraldataks, toetaks 68 protsenti Soome elanikest Euroopa Liidu liikmesust.

Uuring viidi läbi pärast Ühendkuningriigi rahvahääletuse tulemuse selgumist ehk ajavahemikus 28.-29. juuni. Märkimisväärselt vähene arv vastanutest – vaid 4 protsenti – ei osanud või tahtnud seisukohta moodustada.

Suur osa suhtub varjupaigataotlejatesse neutraalselt

Teisest täna avalikustatud uuringust selgub, et kuigi nii varjupaigataotlejatesse negatiivselt kui positiivselt suhtuvad inimesed kipuvad oma seisukohta enamuse seisukohaks pidama, ei ole kummalgi poolel õigus.

Kõige suurema osa Soome elanikest moodustavad hoopis need, kes suhtuvad varjupaigataotlejatesse neutraalselt, selgub ajalehe Karjalainen artiklist. 38 protsenti Soome elanikest tunneb, et ei kuulu suhtumises varjupaigataotlejatesse vastaste ega ka pooldajate hulka.

Vastaseid ja pooldajaid on äsjase uuringu kohaselt võrdselt: mõlemasse rühma kuulub 27 protsenti vastanutest.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: IltalehtiMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema