Allikad: USA sõjaväelaste pereliikmed peavad Türgist lahkuma ({{commentsTotal}})

USA õhujõudude transpordilennuk Incirliki õhubaasis Türgis. Autor: Reuters/Scanpix

Allikate teatel plaanib USA püsivalt keelata Türgis töötavatel Ameerika sõjaväelastel ja tsiviilametnikel perekondade kaasavõtmise, otsus peegeldab Türgi halvenevat julgeolekuolukorda.

President Barack Obama administratsioon andis märtsis korralduse, et USA sõjaväelaste ja dipolomaatide perekonnad peavad Incirliki õhubaasist, mida kasutatakse laialdaselt Islamiriigi vastu võitlemiseks, lahkuma. Sel ajal lubati, et otsus on ajutine, vahendas Reuters.

Otsus puudutas umbes 670 USA sõjaväelase ülalpeetavat Lõuna-Türgis, samas kui sadakond inimest Istanbulis ja Ankaras võisid kohale jääda.

Nüüd kavatsetakse aga allikate teatel nii Incirliki baas Adanas kui teised Türgi piirkonnad muuta kogu USA armee- ja tsiviilametnike jaoks paikadeks, kuhu saatjaid pole lubatud kaasa võtta. Seda kaaluti juba enne üleeilset terrorirünnakut Istanbuli tähtsaimas lennujaamas, kus hukkus 41 inimest.

"Muudatus peegeldab Türgi üha halvenevat julgeolekuolukorda," ütles üks allikatest.

Otsuse peab kinnitama kaitseministeerium ning kui see jõustub, tähendab see, et sõjaväelased paigutataks positsioonidele senise kahe aasta asemel üheks aastaks ning perekondi kaasa võtta ei tohi.

Türgis töötab umbes 2200 USA sõjaväelast ja tsiviiltöötajat, neist 1500 Incirliki baasis.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.