Allikad: USA sõjaväelaste pereliikmed peavad Türgist lahkuma ({{commentsTotal}})

USA õhujõudude transpordilennuk Incirliki õhubaasis Türgis.
USA õhujõudude transpordilennuk Incirliki õhubaasis Türgis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Allikate teatel plaanib USA püsivalt keelata Türgis töötavatel Ameerika sõjaväelastel ja tsiviilametnikel perekondade kaasavõtmise, otsus peegeldab Türgi halvenevat julgeolekuolukorda.

President Barack Obama administratsioon andis märtsis korralduse, et USA sõjaväelaste ja dipolomaatide perekonnad peavad Incirliki õhubaasist, mida kasutatakse laialdaselt Islamiriigi vastu võitlemiseks, lahkuma. Sel ajal lubati, et otsus on ajutine, vahendas Reuters.

Otsus puudutas umbes 670 USA sõjaväelase ülalpeetavat Lõuna-Türgis, samas kui sadakond inimest Istanbulis ja Ankaras võisid kohale jääda.

Nüüd kavatsetakse aga allikate teatel nii Incirliki baas Adanas kui teised Türgi piirkonnad muuta kogu USA armee- ja tsiviilametnike jaoks paikadeks, kuhu saatjaid pole lubatud kaasa võtta. Seda kaaluti juba enne üleeilset terrorirünnakut Istanbuli tähtsaimas lennujaamas, kus hukkus 41 inimest.

"Muudatus peegeldab Türgi üha halvenevat julgeolekuolukorda," ütles üks allikatest.

Otsuse peab kinnitama kaitseministeerium ning kui see jõustub, tähendab see, et sõjaväelased paigutataks positsioonidele senise kahe aasta asemel üheks aastaks ning perekondi kaasa võtta ei tohi.

Türgis töötab umbes 2200 USA sõjaväelast ja tsiviiltöötajat, neist 1500 Incirliki baasis.

Toimetaja: Karin KoppelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics