Telliskivi loomelinnakus pani esimene söögikoht uksed kinni ({{commentsTotal}})

Foody Alleni ruumides korraldati ka mitmeid üritusi. Autor: Martin Dremljuga/ERR

Ülimenukasse ja järjest laienevasse Telliskivi loomelinnakusse on söögikohti siginenud nagu seeni pärast vihma ning ikka on kõigile jagunud kliente. Ühe erandiga - Vaba Lava teatrimajas paiknenud Foody Allen, mis propageeris oma menüüga tänavatoidukultuuri, oli sunnitud paar nädalat tagasi uksed sulgema, jättes maha kopsaka üürivõla loomelinnaku ees. Omaniku sõnul said saatuslikuks teatri lahtiolekuaegadest ja erinevate toitlustuspartnerite valikust tingitud raskused ning nad loodavad võlad ajapikku tasuda.

Telliskivi loomelinnak on selle restoranidest rentnikele mõjunud seni nagu kuningas Midase puudutus - igaüks, kes seal oma äri on avanud, on saanud nautida suurt populaarsust ja korralikku käivet. Loomelinnaku juhid on öelnud, et valivad rentnikke väga hoolega, kaaludes, kui hästi üks või teine äri nende sihtgrupiks oleva subkultuuriga haakuda võiks.

Tänavune juunikuu sai aga esimesele Telliskivi loomelinnakus paiknevale restoranile saatuslikuks: ka loomelinnaku juhtide jaoks ootamatult sulges tänavatoidumenüüd pakkunud Foody Allen paar nädalat tagasi üleöö uksed, jättes maha arvestatava üürivõla.

"Nad kolisid ka meie jaoks ootamatult minema," kinnitas Telliskivi loomelinnaku asutaja Jaanus Juss ERR.ee-le. "See tuli meile suhteliselt üllatuslikult, neist jäi maha suur üürivõlg," kinnitas Juss.

See nägi välja nii, et ühel päeval oli Foody Allen veel lahti, järgmisel aga oli sisustus minema kolitud ning uksed kinni, ilma ühegi hoiatuse või teavituseta.

Juss kinnitas, et oma võlgnevust loomelinnaku ees restoranipidajad likvideerinud ei ole ning hetkel pole ka teada, kuidas või kui kiiresti see laheneda võiks. "See kõik on nii värske veel," põhjendas Juss.

Loomelinnaku asutaja ei pea tänavatoidurestoranil tekkinud makseraskuste põhjuseks mitte piirkonda tekkinud suurt hulka restorane, mis võinuks põhjustada turu üleküllastumise, vaid selgeid omanikust tingitud sisemisi põhjusi, mida ta lähemalt kommenteerida ei tahtnud.

Omanik: pidime piirduma teatri lahtiolekuaegadega

Foody Alleni omanik Jakob Saks nägi sulgemiseni viinud raskuste taga aga teatrimaja eripärast ja selle juhtide otsustest tulenenud ebasoodsaid tingimusi.

"Takistuseks äriplaani elluviimisel sai, et maksime kesklinna tänaval paikneva restoraniga võrreldavat renti, aga pidime piirduma Foody Allenit lahti hoides teatri lahtiolekuaegade ja eriüritustega," selgitas Saks ERR.ee-le."Teadsime algusest peale, et me ei ava tavalist restorani ja see unistus on võimalik ainult koostöös ja ühise nägemusena teatrimaja juhtkonnaga. Paraku see aga ei teostunud prognoositud mahus ning me ei saanud olla kõigi majas toimuvate ürituste toitlustaja," ütles Saks.

Võlad on plaanis ära klaarida

Tema sõnul on Foody Alleni põhivõlg Telliskivi loomelinnaku ees suurusjärgus 40 000 eurot, millele lisanduvad viivised, kuid see moodustab vaid mõnikümmend protsenti kõigist nende kohustustest.

Saksa kinnitusel soovivad nad võetud kohustused võlausaldajate ees katta proportsionaalses mahus, kuid see võtab aega. Küll aga kinnitas omanik, et nende huvides on võlad ära klaarida.

27. juunil Facebookis Foody Alleni lehel klientidega oma sulgemisuudist jaganud Jakob Saks peab koos abikaasa Kadiga ka teist pererestorani - Wismari tänaval asuvat Neikid Restot. Saksa kinnitusel on Neikid klientide seas väga populaarne ning Foody Alleni sulgemine teist restorani kindlasti ei puuduta. Küll aga pole neil hektel ei soovi ega plaani uut restorani Foody Alleni asemel kusagile mujale asutada.

"Maailmast inspireeritud tänavatoidu resto kontseptsioon on endiselt meie usus vettpidav, aga opereerida restorani teatrimajas mitte," tõdes Saks.

Teiste toitlustuskohtade äri õitseb endiselt

Telliskivi loomelinnaku juhi Jaanus Jussi kinnitusel on tegemist esimese toitlustuskohaga, mis loomelinnakus raskustesse on sattunud ja uksed kinni pannud. Kõigil teistel läheb tema kinnitusel endiselt väga hästi.

Juba otsitakse Vaba Lava teatrimajja Foody Alleni asemele ka uut toitlustajat ning Jussi kinnitusel on neil järjekord tahtjatest ukse taga.

"Huvilisi on väga palju, aga meil valimisega kiiret pole - pigem valime nagu pilti kunstinäitusele, mis üldise kontseptsiooniga sobiks," kinnitas Juss.Miks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.