Telliskivi loomelinnakus pani esimene söögikoht uksed kinni ({{commentsTotal}})

Foody Alleni ruumides korraldati ka mitmeid üritusi.
Foody Alleni ruumides korraldati ka mitmeid üritusi. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Ülimenukasse ja järjest laienevasse Telliskivi loomelinnakusse on söögikohti siginenud nagu seeni pärast vihma ning ikka on kõigile jagunud kliente. Ühe erandiga - Vaba Lava teatrimajas paiknenud Foody Allen, mis propageeris oma menüüga tänavatoidukultuuri, oli sunnitud paar nädalat tagasi uksed sulgema, jättes maha kopsaka üürivõla loomelinnaku ees. Omaniku sõnul said saatuslikuks teatri lahtiolekuaegadest ja erinevate toitlustuspartnerite valikust tingitud raskused ning nad loodavad võlad ajapikku tasuda.

Telliskivi loomelinnak on selle restoranidest rentnikele mõjunud seni nagu kuningas Midase puudutus - igaüks, kes seal oma äri on avanud, on saanud nautida suurt populaarsust ja korralikku käivet. Loomelinnaku juhid on öelnud, et valivad rentnikke väga hoolega, kaaludes, kui hästi üks või teine äri nende sihtgrupiks oleva subkultuuriga haakuda võiks.

Tänavune juunikuu sai aga esimesele Telliskivi loomelinnakus paiknevale restoranile saatuslikuks: ka loomelinnaku juhtide jaoks ootamatult sulges tänavatoidumenüüd pakkunud Foody Allen paar nädalat tagasi üleöö uksed, jättes maha arvestatava üürivõla.

"Nad kolisid ka meie jaoks ootamatult minema," kinnitas Telliskivi loomelinnaku asutaja Jaanus Juss ERR.ee-le. "See tuli meile suhteliselt üllatuslikult, neist jäi maha suur üürivõlg," kinnitas Juss.

See nägi välja nii, et ühel päeval oli Foody Allen veel lahti, järgmisel aga oli sisustus minema kolitud ning uksed kinni, ilma ühegi hoiatuse või teavituseta.

Juss kinnitas, et oma võlgnevust loomelinnaku ees restoranipidajad likvideerinud ei ole ning hetkel pole ka teada, kuidas või kui kiiresti see laheneda võiks. "See kõik on nii värske veel," põhjendas Juss.

Loomelinnaku asutaja ei pea tänavatoidurestoranil tekkinud makseraskuste põhjuseks mitte piirkonda tekkinud suurt hulka restorane, mis võinuks põhjustada turu üleküllastumise, vaid selgeid omanikust tingitud sisemisi põhjusi, mida ta lähemalt kommenteerida ei tahtnud.

Omanik: pidime piirduma teatri lahtiolekuaegadega

Foody Alleni omanik Jakob Saks nägi sulgemiseni viinud raskuste taga aga teatrimaja eripärast ja selle juhtide otsustest tulenenud ebasoodsaid tingimusi.

"Takistuseks äriplaani elluviimisel sai, et maksime kesklinna tänaval paikneva restoraniga võrreldavat renti, aga pidime piirduma Foody Allenit lahti hoides teatri lahtiolekuaegade ja eriüritustega," selgitas Saks ERR.ee-le."Teadsime algusest peale, et me ei ava tavalist restorani ja see unistus on võimalik ainult koostöös ja ühise nägemusena teatrimaja juhtkonnaga. Paraku see aga ei teostunud prognoositud mahus ning me ei saanud olla kõigi majas toimuvate ürituste toitlustaja," ütles Saks.

Võlad on plaanis ära klaarida

Tema sõnul on Foody Alleni põhivõlg Telliskivi loomelinnaku ees suurusjärgus 40 000 eurot, millele lisanduvad viivised, kuid see moodustab vaid mõnikümmend protsenti kõigist nende kohustustest.

Saksa kinnitusel soovivad nad võetud kohustused võlausaldajate ees katta proportsionaalses mahus, kuid see võtab aega. Küll aga kinnitas omanik, et nende huvides on võlad ära klaarida.

27. juunil Facebookis Foody Alleni lehel klientidega oma sulgemisuudist jaganud Jakob Saks peab koos abikaasa Kadiga ka teist pererestorani - Wismari tänaval asuvat Neikid Restot. Saksa kinnitusel on Neikid klientide seas väga populaarne ning Foody Alleni sulgemine teist restorani kindlasti ei puuduta. Küll aga pole neil hektel ei soovi ega plaani uut restorani Foody Alleni asemel kusagile mujale asutada.

"Maailmast inspireeritud tänavatoidu resto kontseptsioon on endiselt meie usus vettpidav, aga opereerida restorani teatrimajas mitte," tõdes Saks.

Teiste toitlustuskohtade äri õitseb endiselt

Telliskivi loomelinnaku juhi Jaanus Jussi kinnitusel on tegemist esimese toitlustuskohaga, mis loomelinnakus raskustesse on sattunud ja uksed kinni pannud. Kõigil teistel läheb tema kinnitusel endiselt väga hästi.

Juba otsitakse Vaba Lava teatrimajja Foody Alleni asemele ka uut toitlustajat ning Jussi kinnitusel on neil järjekord tahtjatest ukse taga.

"Huvilisi on väga palju, aga meil valimisega kiiret pole - pigem valime nagu pilti kunstinäitusele, mis üldise kontseptsiooniga sobiks," kinnitas Juss.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics