Lained uhtusid Rio olümpiamängude võistluspaigas kaldale inimese kehaosad ({{commentsTotal}})

Moondunud kehaosa Copacabana rannas. Autor: Reuters/Scanpix

Kõigest 36 päeva enne Rio olümpiamängude algust Brasiilias on olukord võõrustajalinnas veelgi halvenenud, sest eile kandsid lained kuulsale Copacabana rannale, otse olümpia rannavõrkpalliplatsi juurde inimese kehaosad.

Sõjaväepolitseinik Andre Luiz rääkis CNNile, et rannalt leiti üks jalg ning teine kehaosa, mida veel tuvastatakse. Politsei hinnangul oli ohver naine või nooruk.

Ohvri surma asjaolud ei ole veel selged, aga rannalt kehaosade leidmine on kahtlemata halb uudis Rio olümpiamängude korraldajatele, kes niigi on kimpus rahaprobleemide ja Zika viiruse levikuga.

Kaks päeva enne kehaosade leidmist hoiatas Rio de Janeiro kuberner, et olümpiamängudest võib tulla suur läbikukkumine, sest osariigil on raha otsas. Osa korralduskuludest katab Rio de Janeiro linn, kuid koormat peab kanda aitama ka osariik, kel on sellega suuri raskusi.

Maksmata palgad on sundinud kohalikke korrakaitsjaid meelt avaldama. Lennujaamas hoidsid protestijad käes plakateid kirjaga: "Tere tulemast põrgusse! Politseinikud ja tuletõrjujad ei saa palka, Rio de Janeirosse ei ole turvaline tulla". Sarnaseid sõnumeid on soditud ka linnatänavatele.

Suveolümpia toimub Rios 5.-21. augustil.

Toimetaja: Karin KoppelMerejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.