Saatkond: USA vastab oma diplomaatide kimbutamisele seaduste kohaselt ({{commentsTotal}})

USA suursaatkond Moskvas. Autor: TASS/Scanpix

USA valmistab ette vastumeetmeid oma diplomaatide kimbutamisele Venemaal ja jätkab selle küsimuse tõstmist kõrgeimal tasemel, teatas Ühendriikide Moskva saatkond neljapäeval.

"Moskva diplomaatilise personali kimbutamine ja jälitamine julgeolekuasutuste ja liikluspolitsei poolt on tähelepanuväärselt suurenenud ja me ei saa seda sallida. Me oleme tõstatanud ja tõstatame ka edaspidi kõrgeimal tasemel küsimuse vahejuhtumitest, mis ei vasta ettekujutusele rahvusvahelise õigusega tagatud kaitsest, ja samamoodi vastame kohasel kombel vastavalt USA ja rahvusvahelistele seadustele," ütles USA Moskva saatkonna pressiatašee William Stevens.

Äsja ilmus teave selle kohta, et Vene julgeolekutöötajad peksid USA saatkonda siseneva Ühendriikide diplomaadi läbi. Sellegipoolest ei ole ühestki ametkonnast selle kohta ametlikke kommentaare tulnud.

"USA ei ole selle küsimuse avalikust arutelust huvitatud. Me arvame, et seda on parem arutada eraviisiliselt valitsuse tasemel. Nagu me juba ütlesime, oleme teavitanud Vene ametikandjaid oma tõsisest murest, sh pöördus selles küsimuses USA välisminister Vene presidendi poole tänavu 24. märtsil," ütles ta.

Stevens märkis, et ta ei kavatse käsitleda üksikjuhtumeid.

USA välisministeerium teatas teisipäeval, et Venemaal töötavad USA ja teiste lääneriikide diplomaadid kurdavad, et Vene luureteenistus on hakanud neid viimasel ajal üha tõsisemalt kimbutama.

Trudeau märkis, et jaanuaris tühistas president Barack Obama administratsioon kuuest Ühendriikides tegutsevast Vene aukonsulist viie volikirjad, põhjendades seda " Venemaa jätkuva sekkumisega meie diplomaatilisse ja konsulaartegevusse Venemaal, seal hulgas töötajate laialt levinud tagakiusamisega.

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.