Saatkond: USA vastab oma diplomaatide kimbutamisele seaduste kohaselt ({{commentsTotal}})

USA suursaatkond Moskvas.
USA suursaatkond Moskvas. Autor/allikas: TASS/Scanpix

USA valmistab ette vastumeetmeid oma diplomaatide kimbutamisele Venemaal ja jätkab selle küsimuse tõstmist kõrgeimal tasemel, teatas Ühendriikide Moskva saatkond neljapäeval.

"Moskva diplomaatilise personali kimbutamine ja jälitamine julgeolekuasutuste ja liikluspolitsei poolt on tähelepanuväärselt suurenenud ja me ei saa seda sallida. Me oleme tõstatanud ja tõstatame ka edaspidi kõrgeimal tasemel küsimuse vahejuhtumitest, mis ei vasta ettekujutusele rahvusvahelise õigusega tagatud kaitsest, ja samamoodi vastame kohasel kombel vastavalt USA ja rahvusvahelistele seadustele," ütles USA Moskva saatkonna pressiatašee William Stevens.

Äsja ilmus teave selle kohta, et Vene julgeolekutöötajad peksid USA saatkonda siseneva Ühendriikide diplomaadi läbi. Sellegipoolest ei ole ühestki ametkonnast selle kohta ametlikke kommentaare tulnud.

"USA ei ole selle küsimuse avalikust arutelust huvitatud. Me arvame, et seda on parem arutada eraviisiliselt valitsuse tasemel. Nagu me juba ütlesime, oleme teavitanud Vene ametikandjaid oma tõsisest murest, sh pöördus selles küsimuses USA välisminister Vene presidendi poole tänavu 24. märtsil," ütles ta.

Stevens märkis, et ta ei kavatse käsitleda üksikjuhtumeid.

USA välisministeerium teatas teisipäeval, et Venemaal töötavad USA ja teiste lääneriikide diplomaadid kurdavad, et Vene luureteenistus on hakanud neid viimasel ajal üha tõsisemalt kimbutama.

Trudeau märkis, et jaanuaris tühistas president Barack Obama administratsioon kuuest Ühendriikides tegutsevast Vene aukonsulist viie volikirjad, põhjendades seda " Venemaa jätkuva sekkumisega meie diplomaatilisse ja konsulaartegevusse Venemaal, seal hulgas töötajate laialt levinud tagakiusamisega.

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema