Liitlasüksustele ehitatakse Tapale kaks täiendavat kasarmut ({{commentsTotal}})

Autor: Martin Dremljuga/ERR

Valitsus otsustas eraldada riigieelarvest täiendavaid vahendeid veel kahe kasarmu ehitamiseks liitlasüksuste vastuvõtmiseks.

Vastavalt juunis NATO kaitseministrite kohtumisel vastuvõetud otsusele suureneb Eestis liitlasüksuste kohalolek järgmisel aastal, mil siia paigutatakse maaväe pataljoni lahingugrupi suurune üksus. Seoses selle otsusega on vaja ehitada juurde täiendavalt kaks kasarmut. Samuti võib tekkida vajadus täiendada lahingutehnika hoidmis- ja hooldusvõimalusi.

Kaitseminister Hannes Hanso ütles, et kahe kasarmu rajamist Tapale tuleks alustada võimalikult kiiresti ehk veel sel aastal, et tagada parim vastuvõtva maa toetus liitlasüksustele.

Hanso selgitas, et Tapal avati äsja just liitlassõduritele mõeldud kasarmu 300 sõdurile, aga eeldatav siia tulev üksus on 800-1000meheline.

Kahe kasarmu eeldatav maksumus on üle 10 miljoni euro. Täiendavate lahingutehnika hoidmis- ja hooldusvõimaluste vajadus selgub koostöös liitlastega, kui täpsustuvad siia tulevate allüksuste vajadused.

Liitlaste maaväeüksused jääks jätkuvalt paiknema Tapa kaitseväelinnakusse, võimaldamaks sisulist koostööd 1. jalaväebrigaadiga, keskpolügooni kasutamist väljaõppe läbiviimiseks soomustehnikaga ning liitlaste koospaiknemist. Lisaks on Tapa linnakus piisavat ruumi laienemiseks.

Valitsus kiitis 2015. aasta 19. veebruari kabinetinõupidamisel heaks liitlaste kohaloleku soodustamiseks vajalike taristuobjektide täiendava rahastamise aastani 2019, kokku suuruses 40,6 miljonit eurot väljaspool 2 protsendi SKT-ga määratletud kaitse-eelarvet. Selle summa eest on ehitatud üks kasarm Tapale, luuakse NATO staabielemendi hoone Tallinnasse, arendatakse soomustehnika väljaõppevõimalusi kaitseväe keskpolügoonil ning täiendatakse lahingutehnika hoiu- ja hooldustingimusi.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.