Liitlasüksustele ehitatakse Tapale kaks täiendavat kasarmut ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Valitsus otsustas eraldada riigieelarvest täiendavaid vahendeid veel kahe kasarmu ehitamiseks liitlasüksuste vastuvõtmiseks.

Vastavalt juunis NATO kaitseministrite kohtumisel vastuvõetud otsusele suureneb Eestis liitlasüksuste kohalolek järgmisel aastal, mil siia paigutatakse maaväe pataljoni lahingugrupi suurune üksus. Seoses selle otsusega on vaja ehitada juurde täiendavalt kaks kasarmut. Samuti võib tekkida vajadus täiendada lahingutehnika hoidmis- ja hooldusvõimalusi.

Kaitseminister Hannes Hanso ütles, et kahe kasarmu rajamist Tapale tuleks alustada võimalikult kiiresti ehk veel sel aastal, et tagada parim vastuvõtva maa toetus liitlasüksustele.

Hanso selgitas, et Tapal avati äsja just liitlassõduritele mõeldud kasarmu 300 sõdurile, aga eeldatav siia tulev üksus on 800-1000meheline.

Kahe kasarmu eeldatav maksumus on üle 10 miljoni euro. Täiendavate lahingutehnika hoidmis- ja hooldusvõimaluste vajadus selgub koostöös liitlastega, kui täpsustuvad siia tulevate allüksuste vajadused.

Liitlaste maaväeüksused jääks jätkuvalt paiknema Tapa kaitseväelinnakusse, võimaldamaks sisulist koostööd 1. jalaväebrigaadiga, keskpolügooni kasutamist väljaõppe läbiviimiseks soomustehnikaga ning liitlaste koospaiknemist. Lisaks on Tapa linnakus piisavat ruumi laienemiseks.

Valitsus kiitis 2015. aasta 19. veebruari kabinetinõupidamisel heaks liitlaste kohaloleku soodustamiseks vajalike taristuobjektide täiendava rahastamise aastani 2019, kokku suuruses 40,6 miljonit eurot väljaspool 2 protsendi SKT-ga määratletud kaitse-eelarvet. Selle summa eest on ehitatud üks kasarm Tapale, luuakse NATO staabielemendi hoone Tallinnasse, arendatakse soomustehnika väljaõppevõimalusi kaitseväe keskpolügoonil ning täiendatakse lahingutehnika hoiu- ja hooldustingimusi.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema