Eesti parim noortalunik talutöid ei pelga ({{commentsTotal}})

Eesti parim noortalunik on Dirgis Jõemaa, kes õpib Järvamaa Kutsehariduskeskuses teisel kursusel põllumajandust. Türi Lillelaada ajal korraldatud noortalunike kompleksvõistlustel edestas ta kaht neiut ja 22 noormeest. Võistlustel tuli muuhulgas arvutada väetiste külvinormi, hooldada lüpsimasinat, määrata veiste eluskaalu, teha traktoriga täpsussõitu, tunda ajaloolisi tööriistu ja teha vahet erinevate koduloomade ja -lindude sõnnikul. Dirgis Jõemaa ütles Olev Kengile, et on tiitli üle väga õnnelik.


Vikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.