Riigikontroll: ERRi rahastamine vajab selgust ja sidumist arengukavadega ({{commentsTotal}})

Rahvusringhäälingu rahastamine pole täiel määral kooskõlas sõltumatuse, stabiilsuse ega piisavuse põhimõtetega, leiab riigikontroll oma auditis. Näiteks möödunud aastal sai rahvusringhääling riigiasutustelt tulu üle 853 000 euro, mille abil jõudsid televaatajate ette muuhulgas saated "Rakett 69", "Kapital" ja "Meie inimesed". Riigikontrolli arvates sõltub koostööprojekti käigus toodetud saade rahaliselt riigiasutusest ja ERR ei saa seetõttu olla kindel, et saate tootmine jätkub. Teisest küljest võivad riigiasutuste tellitavad saated mõjutada ERRi sõltumatust. Küsisime ERR juhatuse esimehelt Margus Allikmaalt, kuidas muuta rahastamist nii, et see oleks stabiilne ja ERR saaks ise vajalikke saateid toota oma eelarvest.


Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.