KOV-id peavad tõenäoliselt hakkama kokku leppima, keda valimiskogusse saata ({{commentsTotal}})

Peagi kätte jõudvate presidendivalimiste juures muutub aina olulisemaks küsimus, kes kuuluksid valimiskogusse. Sest kui presidendikandidaat ei saa Riigikogu koosseisu 2/3 häälteenamust ka kolmandas valimisvoorus, kutsub Riigikogu esimees kokku valimiskogu. Valimiskogusse kuuluvad lisaks Riigikogu liikmetele ka kohalike omavalitsuste volikogude esindajad. Reedel andsid 51 omavalitsuse esindajad üle Eesti allkirja presidendikandidaat Eiki Nestori toetuseks. Aga kas kohalikes omavalitsustes ka tegelikult Nestorit toetatakse? Jane Saluorg.


UUDISED
"Suud puhtaks"."Suud puhtaks".
"Suud puhtaks" keskendus vaidlustele Rail Balticu ümber

Rail Baltic on Eesti ühiskonnas kirgi kütnud juba aastaid ning otsustajate laudadele on jõudnud järjekordne tasuvusanalüüs. Selle nädala saade "Suud puhtaks" arutles Rail Balticu teemadel.

Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi tõlkeõpetuse dotsent Mari Uusküla.Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi tõlkeõpetuse dotsent Mari Uusküla.
Ühe minuti loeng: kuidas on seotud keel, kultuur ja värvid?

Värvid ümbritsevad meid kõikjal. Igal asjal on oma värv – merel, murul, taeval, lilledel ning kõik tehislikud objektid meie ümber on värvilised. Värve ei saa objektist lahutada ja vaadata ainult värvi ennast. See on asjaolu, mis muudab lastele värvisõnade omandamise raskeks, märgib Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi tõlkeõpetuse dotsent Mari Uusküla.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.