Tartu tähetorni aias hakkavad tegutsema ajaloolised täheteadlased ({{commentsTotal}})

Vanemuise suvelavastus "Julie ja tähed" esietendub täna Tartu tähetorni aias. Lavastaja Margus Kasterpalu ja autori Loone Otsa koostööna sündinud draamatükk räägib armastuse erinevatest vormidest läbi tähtede. 1858. kuni 1862. aastani toimunud sündmused mahuvad ühte pärastlõunasse ja tegelaskujudena on laval ajalooliselt Tartu tähetorniga seotud isikud. Jane Saluorg räägib lähemalt.


Iirise värske singel jõudis loetud tundidega Rootsi muusikaedetabelisse

Londonis õppiv lauljatar Iiris avaldas uue singli "Stranger", mis jõudis vaid mõne tunniga Rootsi Spotify edetabelisse.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.