Pärnumaa kutsehariduskeskus sulgeb oma koolituskeskuse ({{commentsTotal}})

Pärnumaa kutsehariduskeskus paneb õpilaste puudusel 1. septembrist kinni oma koolituskeskuse, kunagise kuulsa Tihemetsa sovhoostehnikumi peahoones ja koondab kolm-neli töötajat. Haridus- ja teadusministeerium annab eurorahaga renoveeritud niinimetatud Voltveti mõisa Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsile üle, et see otsustaks, mis ajaloolisest hoonest saab.

Pärnumaa kutsehariduskeskus pidi Voltvetist loobumise otsuse tegema juba tänavu, kuigi arengukava järgi oli see kavas aasta hiljem. Kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepp ütleb, et midagi polnud parata, sest õpilasi lihtsalt ei ole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seal on meil metsanduse ja aianduse eriala, aga kuna Eestis on metsanduse spetsialiseeritud kool Luual ja aianduse spetsialiseeriud kool Räpinas, siis tegelikult need mahud meil on nii väiksed, et sellega ühte suurt hoonet üleval pidada ei jõua," ütles Müürsepp.

Direktor ütleb, et kuigi Tihemetsa on tohutult panustatud, pole maja maja pärast mõtet hoida.

"Tasapisi me oleme teda tõepoolest renoveerinud, meie kooli käes on ta olnud juba kokku kolmteist aastat. Selle aja jooksul oleme me ikka väga palju panustanud, nii mõisahoonesse, õpilaskodusse kui ka ümbritsevasse parki. Aga kahjuks hoonet hoone pärast me majandada ei suuda. Kui praegu on seal põhikohaga õppijaid ainult kaksteist," sõnas ta.

Tihemetsa personalil on samuti väga kahju, et õppehoone kinni pannakse.

"Täna me seisame selle eest, et me valmistame endid, oma õpilasi, et 1. septembrist õppetööga Pärnus jätkata samadel erialadel. Tunded on kindlasti segased, järgmisena kurvad. Tavaliselt järgneb ka selliseid hetki, et äkki leppimatus, äkki oleks saanud midagi teisiti teha," lausus Voltveti koolituskeskuse juhataja Piret Koorep.

Voltveti koolituskeskuse majandusjuht Mati Jassik lisas, et tema on seal tööd teinud üksteist aastat. "Paljud asjad on oma kätetöö. Eks ikka natuke vaatad selle pilguga, et kuidas ta läheb edasi. Aga ega siis midagi kadunud ei ole. Ma olen varem töötanud kohtadel ka, kus olen palju pidanud üles ehitama. Ja samamoodi, pöörad selja. lähed, vaatad tagasi. Elu on täis uusi väljakutseid alati."

Riigi Kinnisvara teatas, et haridus- ja teadusministeeriumilt tuli eelmisel nädala ettepanek anda Voltveti mõisahoone Riigi Kinnisvara omandisse. Kuna vara ülevõtmise protsess on pikk ja aeganõudev, siis RKASi omandisse jõuab kinnistu alles tuleval kevadel. Siis on ka paras aeg hakata tulevikuplaane tegema. Et aga hoone säiliks senisel kujul, hakatakse seda haldama juba sügisel.

 

Toimetaja: Aleksander KrjukovTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.