5 uudist, mida täna hommikul teada: ilmusid uued toetusreitingud, Ilvese viimane täispikk intervjuu ja riik müüb vanglat ({{commentsTotal}})

Viis uudist 26. augustil
Viis uudist 26. augustil Autor/allikas: ERR/Fotor

Siin on viis uudist, mida täna hommikul teada!

Kallas kahekordistas toetust ja Reformierakond vähendas vahet Keskerakonnaga

Populaarseim presidendiametisse pürgija on endiselt Marina Kaljurand, kuid kõige rohkem on kasvanud toetus Siim Kallasele, näitab rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i uuring.

Küsitlusest selgub, et Marina Kaljuranda näeks Eesti järgmise presidendina 22 protsenti Eesti alalistest elanikest alates vanusest 15 eluaastat. Eelmise, Eesti Päevalehe tellitud ja juunikuus läbi viidud sama metoodikaga küsitlusega võrreldes on Kaljuranna toetus kasvanud kolme protsendipunkti võrra.

Kõige enam on eelmise küsitlusega võrreldes kasvanud Siim Kallase toetus – see on sisuliselt kahekordistunud. Kui juunis soovis Kallast presidendiks 9 protsenti vastajatest, siis augustis oli see näitaja juba 17 protsenti.

Ühtlasi avaldati ka erakondade reitingute pingerida, kus suurimaks tõusijaks on Sotsiaaldemokraatlik erakond. Ühtlasi vähendas Reformierakond vahet Keskerakonnaga.

EKRE toetus kahe kuu tagusega ei muutunud ning oli 13 protsenti. Vabaerakond kaotas veidi pooldajaid ning neid toetas augustis 10 protsenti. Juunis oli toetusnumber 12 protsenti.

Sama palju langes toetus ka Isamaa ja Res Publica Liidule, keda augustis toetas viis protsenti küsitletutest, juunis oli neil olnud toetajaid seitse protsenti.


Siseministeeriumis koguneb eradetektiivinduse töörühm

Siseministeeriumis koguneb reedel värskelt moodustatud eradetektiivinduse töörühm, mille ülesandeks on kaardistada praeguse eradetektiivindusega seonduvad kitsaskohad ja analüüsida eradetektiivinduse valdkonna reguleerimise vajadust.

Töörühma eestvedaja ja siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna õigusnõunik Tairi Tonksoni sõnul moodustati ametkondadeülene töörühm seaduseelnõu väljatöötamiskavatsuse ettevalmistamiseks.

"Meie soov on kõikide huvitatud osapooltega kohtuda ja läbi arutada kas ning millisel määral vajab eradetektiivindus Eestis seaduse tasemel reguleerimist," sõnas õigusnõunik.

Tonkson selgitas, et täna on mitmeid Euroopa Liidu direktiive, mis reguleerivad liikmesriikides tegutsevate teenuseosutajate asutamisvabadust ja teenuste vaba liikumist liikmesriikide vahel kui ka andmekaitse küsimusi.

"Meie eesmärgiks on kaardistada erinevate huvigruppide arusaamad eradetektiivindusest ning välja selgitada, kas turul on nõudlust sellise teenuse osutamise järele. Peale seda saame hakata kaaluma, milline on kõige õigem lahendus see tähendab - kas olemasolevate seaduste täiendamine või täiesti uue seaduse väljatöötamine," lausus Tonkson.


President Ilves andis oma ametiaja viimase täispika intervjuu

President Toomas Hendrik Ilves andis "Vikerraadiole" ametiaja viimase täispika peamiselt välispoliitika teemalise intervjuu, kus muuhulgas räägib Ilves NATO ja meie põhjanaabrite delikaatsetest suhetest.

Ühtlasi märgib president ERR-i raadiouudiste toimetuse peatoimetajale Indrek Kiislerile antud usutluses, et pole kunagi andnud Rootsi ega Soome juhtidele soovitusi NATO-ga liitumise osas, kuna mõistab küsimuse kaalukust.

Intervjuu on Vikerraadio eetris täna kell 14.05!

Ilmateade

Hommikupoolikul on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab hoovihma. Pärastlõunal pilvisus hõreneb ja sadu lakkab. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, saartel tugevneb lõuna- ja edelatuul 5-10, puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on 20..26°C.

Belgias sai spordikeskuse plahvatuses surma inimene

 

Belgias kärgatas plahvatus Chimay linna spordikeskuses, surma sai üks ja vigastada neli inimest, kellest kaks raskelt, teatasid ajaleht Het Laatse Niews ja uudisteagentuur Belga.

Päästeteenistuse eestkõneleja ütles ajalehele, et plahvatus leidis aset veidi pärast keskööd ja hoones oli sel ajal mitmeid inimesi.

Hoone varises osaliselt kokku ja inimesed on rusude all lõksus.

Plahvatuse põhjus pole teada, kuid päästetöötajad kahtlustavad hoones asunud gaasimahutite lõhkemist. Alustatud on uurimist.

Chimay asub pealinnast Brüsselist 120 kilomeetri kaugusel lõunas. Belgias on olukord endiselt julgeoleku osas pingeline pärast märtsikuiseid terrorirünnakuid.


Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) pani juuli lõpus viimased kolm kuud tühjana seisnud endise Harku naistevangla kinnistu alghinnaga 800 000 euroga müüki; kinnistu detailplaneering näeb ette alale elamurajooni rajamist, kirjutab Harju Elu.

RKAS-i müügijuht Märt Mäe rääkis lehele, et kinnistu ostu enampakkumiste avamine on 6. september. Praeguseks ühtegi pakkumist veel tehtud ei ole. “Need tulevad alati viimasel minutil,” kinnitas Mäe.

Mäe sõnul kaovad kinnistult senised vanglahooned. Sinna on tehtud detailpleneering, mis näeb praegust Harku vangla ala elamurajoonina. Juba 2009. aastal kehtestatud detailplaneeringu järgi saab kinnistu krundile ehitada 171 korterit, 25 ridaelamuboksi ja 10 peremaja.

Mäe tõi välja, et elamurajooni rajamine võib siiski palju aega võtta, kuna korraga massiliselt müüa tõenäoliselt väga lihtne ei ole. "Esiteks valmisehitamine võtab aega ja teiseks selle müümine võtab ka aega. Peale selle peaks taristu ka arenema. Selver võiks ju kuskil olla. Kui Harku asula nüüd palju elanikke juurde saab, siis ta tuleb ise siia,” rääkis ta.

Justiitsministeerium otsustas alates 1. juunist liita Harku ja Murru vangla Tallinna vanglaga, tänu millele lõpetatakse Harkus asuvate vanglahoonete kasutamine. Endiste Murru vangla hoonete kasutamine lõpetati juba aastal 2012.

Toimetaja: Allan Rajavee"Aktuaalse kaamera" uus stuudio"Aktuaalse kaamera" uus stuudio
ERR jagas hooaja lõppedes kolleegipreemiaid

Eesti Rahvusringhäälingus anti hooaja lõppu tähistades üle igakevadised kolleegipreemiad.

UUDISED
NATO riigijuhtide ühiuspildil istub Jüri Ratas Donald Trumpi taga Alexis Tsiprase ja Andrzej Duda vahel.
Ratas vestles Trumpiga
Uuendatud: 09:14 
SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.