Austraalia laiendab õhulööke Süürias ja Iraagis ({{commentsTotal}})

ISIS-e võitlejad 2014. aastal Raqqas.
ISIS-e võitlejad 2014. aastal Raqqas. Autor: Reuters/Scanpix

Austraalia laiendab Süürias ja Iraagis õhulööke äärmusrühmituse ISIS tagala- ja logistikavahenditele.

Austraalia osaleb 59 riigiga ISIS-e vastases koalitsioonis, olles saatnud piirkonda 780 sõdurit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

ISIS-e tagala- ja logistikavahendite ründamiseks tuleb muuta Austraalia seadusi, sest praegu on neil mandaat rünnata vaid neid üksuseid, mis osalevad otseselt vaenutegevuses.

Toimetaja: Merili NaelParvlaev Soela.Parvlaev Soela.
Fotod: mais alustab saarte vahel sõitu uus parvlaev Soela

Baltic Workboatsi laevatehases spetsiaalselt Saaremaa ja Hiiumaa vaheliseks laevaühenduseks ehitatud parvlaev Soela sai valmis veidi enne tähtaega ja läheb liinile 1. maist.

Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi tõlkeõpetuse dotsent Mari Uusküla.Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi tõlkeõpetuse dotsent Mari Uusküla.
Ühe minuti loeng: kuidas on seotud keel, kultuur ja värvid?

Värvid ümbritsevad meid kõikjal. Igal asjal on oma värv – merel, murul, taeval, lilledel ning kõik tehislikud objektid meie ümber on värvilised. Värve ei saa objektist lahutada ja vaadata ainult värvi ennast. See on asjaolu, mis muudab lastele värvisõnade omandamise raskeks, märgib Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi tõlkeõpetuse dotsent Mari Uusküla.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.