Tapmises kahtlustatavana kinni peetud politseinik võeti vahi alla ({{commentsTotal}})

{{1474690233000 | amCalendar}}

Politsei pidas reedel Tallinnas kinni Põhja prefektuuri politseiametniku, keda kahtlustab 41-aastase mehe tapmises, teatas Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) laupäeval. Harju maakohus otsustas rahuldada prokuratuuri taotluse ning võttis tapmises kahtlustatava politseiniku vahi alla.

Reedel kella 20.20 ajal sai politsei väljakutse Tallinnas Lasnamäel asuvasse kortermajja, mille trepikojast leidis maja elanik 41-aastase mehe kuulihaavaga surnukeha.

Politseinikud pidasid sündmuskohal kahtlustatavana kinni 29-aastase mehe, kes töötab Põhja prefektuuris politseinikuna.

"Pidasime 29-aastase politseiametniku kinni kahtlustatavana tapmises," lausus Põhja prefekt Kristian Jaani.

"Kinni peetud politseiametnik elab majas, mille trepikojast surnukeha leiti ning politseiniku teenistusrelv oli sündmuskohal. Kahtlustatav ei olnud täitmas tööülesandeid. Kuriteopaigas töötavad hetkel kriminalistid ning politsei sisekontrollibüroo uurijad. Kõik juhtumi asjaolud ning tapetu ja kahtlustatava võimalik seos on selgitamisel."

Kriminaalmenetlust viib läbi PPA sisekontrollibüroo ja juhib Põhja Ringkonnaprokuratuur.

Kahtlustatav võeti vahi alla

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas täna Harju Maakohtule taotluse eile Lasnamäel Majaka tänaval 41-aastase mehe tapmises kahtlustatuna kinni peetud 29-aastase politseiniku vahistamiseks. Kuritegu toimus kortermaja trepikojas ning kahtlustatav oli ise sama maja elanik.

Tänaseks on selgunud, et politseinik oli sündmuse hetkel raskes joobes. Kahtlustatavana kinnipidamise järel viidi ta kainenema. Praeguseks on ta tapmises kahtlustatavana üle kuulatud, tema ütluste sisu praegusel hetkel ei avata.

Juhtivprokurör Taavi Perni sõnul taotles prokuratuur kahtlustatava eeluurimise ajaks vahi alla võtmist. "Leiame, et sellise teo toimepanemises kahtlustatava politseiniku käitumine oli sedavõrd ettearvamatu, et vabaduses viibides ei ole võimalik välistada, et ta edaspidi kuritegusid toime ei pane. Samuti on meie hinnangul olemas oht, et nii raskes kuriteos kahtlustatavana võib ta hakata ka menetlusest kõrvale hoiduma või tunnistajate ütlusi endale soodsas suunas mõjutama," selgitas Pern.

Põhja prefekt Kristian Jaani ütles, et kahtlustataval oli ametikohustuste tõttu alaline relvakandmise luba. "Politseiametnik töötas kiirreageerijana ning kiirreageerijatelt ootame valmidust vajadusel väljakutsetele reageerida ka väljaspool tavapärast tööaega. Sündmuse ajal polnud politseinik täitmas teenistuskohustusi. Kahtlustatav on üheks osaks üksusest, mille liikmetelt ootame eriliselt kõrget pingetaluvust ja enesekontrolli ning suhtume sündmusesse väga tõsiselt. Peame välja selgitama, kas nende ametnike puhul esineb riske, mille paremini tähelepanu pöörata," rääkis Jaani.

Järgnevalt viiakse läbi menetlustoimingud, mis selgitavad välja kuriteopõhjused ja -motiivid. "Eesti inimeste usaldus politsei vastu on väga kõrge. Korrakaitsjate ülesanne on tagada meie turvalisust ja ootame õigustatult, et nad loovad turvalisust ka väljaspool tööaega. Menetluse eesmärgiks on kiiresti ja põhjalikult kõik asjaolud välja selgitada ning hoida usaldust õiguskaitseasutuste vastu," ütles Pern.

Tänase päeva jooksul otsustab kohus, kas rahuldada prokuratuuri taotlus ja võtta kahtlustatav vahi alla.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema