Clinton loobus visiidist Charlotte'i linna ({{commentsTotal}})

Rahutustes osalejad loobivad toole restorani akendesse. Autor: Scanpix / AFP
{{1474690927000 | amCalendar}}

USA demokraatide presidendikandidaat Hillary Clinton otsustas loobuda pühapäevaks kavandatud visiidist Põhja-Carolinas asuvasse Charlotte'i linna, mida raputavad politseivägivalla- ja rassismivastased meeleavaldused.

Clinton teatas linna külastamise plaanist reedel, kuid tema kampaaniameeskond ütles hiljem, et asja kogukonnajuhtidega arutades leiti, et presidendikandidaadi visiit seaks linna korrakaitsejõud tarbetu lisapinge alla.

Charlotte'i linnapea Jennifer Roberts ütles CNN-ile, et tema arvates peaks Clinton visiidi edasi lükkama ja andma linnale aega mitu päeva kestnud rahutustest toibuda.

Külaskäigu uueks ajaks määrati 2. oktoober.

Charlotte'is lasi politsei teisipäeval segastel asjaoludel maha mustanahalise mehe. Järjekordne politseivägivalla juhtum vallandas linnas rahutused.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: AFP-AP-BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.