Briti leiboristid valisid Corbyni uuesti esimeheks ({{commentsTotal}})

{{1474710523000 | amCalendar}}

Briti opositsiooniline Tööpartei valis uuesti esimeheks senise liidri Jeremy Corbyni, teatas erakond täna.

Corbyn kogus erakonnaliikmete seas 61,8-protsendise toetuse rivaal Owen Smith 38,2 protsendi vastu.

Parteijuhi valimise hääletusedeleid hakati posti teel välja saatma 22. augustil, valimised kestsid 21. septembrini. Ühtekokku anti umbes 500 000 häält.

Eelmisel aastal valiti Corbyn leiboristide esimeheks 59-protsendise toetusega, mistõttu näitab tänavune hääletus tema mandaadi tugevnemist.

"Valimised on sageli kirglik ja kildkondlik ettevõtmine ning tihti debattide ajal öeldakse tihti asju, mida hiljem kahetsetakse," lausus Corbyn Liverpoolis Tööpartei kongressil. "Seda, mis meid ühendab, on palju rohkem sellest, mis meid lahutab. Minu meelest võiksime me kandiku puhtaks lüüa ja jätkata tööd, mida me üheskoos parteina tegema peame."

Corbyni võit on valus hoop leiboristidest parlamendiliikmete, kes tõstsid tema vastu mässu pärast Euroopa Liidust lahkulöömise referendumit juunis, süüdistades liidrit suutmatuses viia läbi tugev kampaania EL-i jäämise nimel.

Nüüd kardetakse, et tugeva leiboristliku opositsioonita annab peaminister Theresa May järele konservatiivide sellele leerile, kes pooldab "kõva" Brexitit ehk Suurbritannia väljaviimist mitte üksnes EL-ist, vaid ka Euroopa ühisturust.

Corbynit toetavad ametiühingud, kuid erakonna parlamendiliikmed peavad Corbyni vasakpoolseid vaateid liiga äärmuslikeks ja iganenuiks. Lõhe erakonnas süvenes ning jõudis ohtlikku punkti EL-i referendumiga, mis tõi kaasa massilised tagasiastumised leiboristide varivalitsusest ja umbusaldushääletuse, mille poolt oli leiboristide 230 parlamendiliikmest 172.

Kaalukeel hakkas aga taas Corbyni kasuks kalduma, kui parlamendiliikmed esitasid tema vastaskandidaadiks suhteliselt tundmatu Owen Smithi.

Leiboristid valitsesid Suurbritanniat aastatel 1997-2010, ent on kaotanud viimased kahed üldvalimised. Üleriigilistes valimisküsitlustes jäävad leiboristid valitsevatest konservatiividest maha 14 protsendipunktiga ning analüütikute hinnangul ei ole neil niipea Downing Streetile asja.

"Tööpartei ei võida lähitulevikus mingeid valimisi," ütles Londoni Kings College'i Euroopa poliitika professor Anand Menon.

Patrick Dunleavy Londoni majanduskoolist (LSE) lisas, et Corbyni võit asetab Tööpartei parlamendifraktsiooni väga raskesse olukorda. Ta ennustas hapra tasakaalu kujunemist erakonna parlamendiliikmete ja juhtkonna vahel, lisades, et palju sõltub Corbyni käitumisest.

Täna koguneb Tööpartei riiklik täitevkomitee arutama plaane anda Tööpartei parlamendisaadikutele rohkem hääli Corbyni esireameeskonna moodustamiseks parlamendis.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema