Madise sõnul on tühja sedeliga hääletamine aktsepteeritav ({{commentsTotal}})

Presidendivalimised valimiskogus. Autor: ERR

Õiguskantsler Ülle Madise sõnul on seaduse silmis igati aktsepteeritav EKRE juhtide üleskutse lasta sobiva kandidaadi puudumisel valimiste teises voorus valimiskasti tühi sedel.

Madise keeldus EKRE üleskutset lähemalt kommenteerimast. "Selliseid hinnanguid keset valimisi õiguskantsleri ametis ei saa anda, sellele ma hea meelega ei vastaks," ütles Madise BNS-ile. "Praeguse seaduse järgi on nii, et ka tühjad ja rikutud sedelid lähevad osavõtnute kindlaksmääramisel arvesse."

"Mina jään kõigi kandidaatide suhtes neutraalseks, kuna üks minu põhiülesanne on kindlustada põhiseaduslikkus kõikides küsimustes," märkis Madise. "Praeguse seaduse kontekstis on tühi sedel aktsepteeritud."

Helme ütles valimispäeva ennelõunal ajakirjanikele, et kui esimeses voorus ei suudeta presidenti ära valida, siis teise vooru jäävate vastuvõetamatute kandidaatide puhul tuleks valimiskastidesse lasta täitmata sedelid.

"Kui tekib teises voorus olukord – nagu Martin (Helme – BNS) armastab öelda –, et on valida katku ja koolera vahel, siis ei tule valida," ütles Mart Helme. "Kui on meile vastuvõetamatud kandidaadid, siis me enda südametunnistuse vastu ei hakka valima kedagi, vaid viskame valged sedelid."

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.