Allik: presidendi valimata jätmine ei näita otsustusvõimetust ({{commentsTotal}})

Jaak Allik.
Jaak Allik. Autor/allikas: ERR

Sotsiaaldemokraat Jaak Allik ütles, et kui presidenti valimiskogus ära ei valita, siis mingit poliitilist kriisi see kaasa ei too. Samuti ei näita see tema sõnul otsustusvõimetust.

Allik ütles ETV otsesaates, et tõenäosuses, et president valimata jääb on 25 protsenti.

Allik ei soovinud öelda, millise kandidaadi poolt ta hääletab. Ta ütles, et kui talle teises voorus kumbki kandidaat ei meeldi, ta valmis laskma valimiskasti tühja sedeli.

"Teises voorus on probleem selles, et kui kaks kandidaati, kes seal on, valijamehele ei ole vastuvõetavad, siis ma ei näe mingit sundi, miks ta peab valima kahe inimese vahel, kes talle ei sobi," märkis ta.

"Ma olen veendunud, et jutt sellest, et see näitab otsustusvõimetust, ei ole õige. See näitab valijamehe selget seisukohta, et anda parteidele märku, et võib-olla see menüü, mis siia täna pakutud on, ei ole kõige neutraalsem," lausus Allik.

"Parteid peaksid siiski võtma jõu kokku ja leidma erapooletu, parteide välise rahva poolt austatud kandidaadi. Ma olen veendunud, et kui täna ei peaks valitama, on kolmandaks oktoobriks parteid selle otsuse teinud ja riigikogus valitakse president esimeses voorus ära," ütles ta veel.

Alliku hinnangul presidendi valimiskogus valimata jätmine mingit poliitilist kriisi kaasa ei tooks.

EKRE liige Jaak Madison ütles samuti, et kui talle teises voorus kumbki kandidaat ei meeldi, siis jätab ta hääletamata.

Reporter Anna Gavronski ütles, et sellist käitumist ei peeta väga riigimehelikuks.

"Riigimehelik pole ka valida väga halbade variantide vahel," ütles ta. 

Toimetaja: Aleksander KrjukovMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema