Allik: presidendi valimata jätmine ei näita otsustusvõimetust ({{commentsTotal}})

Jaak Allik. Autor: ERR

Sotsiaaldemokraat Jaak Allik ütles, et kui presidenti valimiskogus ära ei valita, siis mingit poliitilist kriisi see kaasa ei too. Samuti ei näita see tema sõnul otsustusvõimetust.

Allik ütles ETV otsesaates, et tõenäosuses, et president valimata jääb on 25 protsenti.

Allik ei soovinud öelda, millise kandidaadi poolt ta hääletab. Ta ütles, et kui talle teises voorus kumbki kandidaat ei meeldi, ta valmis laskma valimiskasti tühja sedeli.

"Teises voorus on probleem selles, et kui kaks kandidaati, kes seal on, valijamehele ei ole vastuvõetavad, siis ma ei näe mingit sundi, miks ta peab valima kahe inimese vahel, kes talle ei sobi," märkis ta.

"Ma olen veendunud, et jutt sellest, et see näitab otsustusvõimetust, ei ole õige. See näitab valijamehe selget seisukohta, et anda parteidele märku, et võib-olla see menüü, mis siia täna pakutud on, ei ole kõige neutraalsem," lausus Allik.

"Parteid peaksid siiski võtma jõu kokku ja leidma erapooletu, parteide välise rahva poolt austatud kandidaadi. Ma olen veendunud, et kui täna ei peaks valitama, on kolmandaks oktoobriks parteid selle otsuse teinud ja riigikogus valitakse president esimeses voorus ära," ütles ta veel.

Alliku hinnangul presidendi valimiskogus valimata jätmine mingit poliitilist kriisi kaasa ei tooks.

EKRE liige Jaak Madison ütles samuti, et kui talle teises voorus kumbki kandidaat ei meeldi, siis jätab ta hääletamata.

Reporter Anna Gavronski ütles, et sellist käitumist ei peeta väga riigimehelikuks.

"Riigimehelik pole ka valida väga halbade variantide vahel," ütles ta. 

Toimetaja: Aleksander KrjukovMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.