Hollande jaotab Calais' migrandid üle Prantsusmaa laiali ({{commentsTotal}})

Migrandid Calais' laagri
Migrandid Calais' laagri "Džunglis". Autor/allikas: PHILIPPE HUGUEN/AFP/Scanpix

Prantsusmaa president Francois Hollande ütles, et tuhanded Calais' lähistel nn Džungli laagris elavad migrandid jaotatakse üle kogu riigi laiali.

President ütles i-Tele-le antud intervjuus, et vastuvõtukeskustes saab olema kohti umbes 9000 migrandile, vahendas Reuters.

Migrandid jaotatakse tema sõnul kolmeks kuni neljaks kuuks 40- kuni 50-liikmelistesse gruppidesse. Neil, kes vastavad asüülikriteeriumitele, lubatakse jääda Prantsusmaale, ülejäänud saadetakse riigist välja.

"Prantsusmaal ei tohiks olla ühtki laagrit," ütles Hollande ja lisas, et need tuleb täielikult laiali ajada.

Hollande külastab esmaspäeval Calais' laagrit, millest on saanud Prantsusmaal migrandikriisi sümbol. Immigratsioonist saab ilmselt ka järgmise aasta presidendivalimiste peamine teema. 

Calais' laagri elanike ja politseinike vahel on sageli kokkupõrkeid, kuna migrandid püüavad sadamalinna kaudu Suurbritanniasse jõuda.

Sel nädalal külastas Calais'd endine president Nicloas Sarkozy, kes soovib järgmisel uuesti presidendiks kandideerida. Ta lubab olla immigratsiooni suhtes karm.

Kohalike võimude sõnul elab Calais' laagris praegu umbes 7000 migranti, kuid humanitaarorganisatsioonide sõnul läheneb nende arv 9000-le.

Prantsuse võimud ajasid tänavu veebruaris ja märtsis laiali osa laagrist ning valitsus lubas sulgeda ka ülejäänud osa, kuid ei andnud selleks kindlat aega.

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics