Hollande jaotab Calais' migrandid üle Prantsusmaa laiali ({{commentsTotal}})

Migrandid Calais' laagri "Džunglis". Autor: PHILIPPE HUGUEN/AFP/Scanpix

Prantsusmaa president Francois Hollande ütles, et tuhanded Calais' lähistel nn Džungli laagris elavad migrandid jaotatakse üle kogu riigi laiali.

President ütles i-Tele-le antud intervjuus, et vastuvõtukeskustes saab olema kohti umbes 9000 migrandile, vahendas Reuters.

Migrandid jaotatakse tema sõnul kolmeks kuni neljaks kuuks 40- kuni 50-liikmelistesse gruppidesse. Neil, kes vastavad asüülikriteeriumitele, lubatakse jääda Prantsusmaale, ülejäänud saadetakse riigist välja.

"Prantsusmaal ei tohiks olla ühtki laagrit," ütles Hollande ja lisas, et need tuleb täielikult laiali ajada.

Hollande külastab esmaspäeval Calais' laagrit, millest on saanud Prantsusmaal migrandikriisi sümbol. Immigratsioonist saab ilmselt ka järgmise aasta presidendivalimiste peamine teema. 

Calais' laagri elanike ja politseinike vahel on sageli kokkupõrkeid, kuna migrandid püüavad sadamalinna kaudu Suurbritanniasse jõuda.

Sel nädalal külastas Calais'd endine president Nicloas Sarkozy, kes soovib järgmisel uuesti presidendiks kandideerida. Ta lubab olla immigratsiooni suhtes karm.

Kohalike võimude sõnul elab Calais' laagris praegu umbes 7000 migranti, kuid humanitaarorganisatsioonide sõnul läheneb nende arv 9000-le.

Prantsuse võimud ajasid tänavu veebruaris ja märtsis laiali osa laagrist ning valitsus lubas sulgeda ka ülejäänud osa, kuid ei andnud selleks kindlat aega.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.