Saarts: Kallase edu sõltub kokkulepetest parteide vahel ({{commentsTotal}})

Tõnis Saarts Autor: Postimees/Scanpix

Politoloog Tõnis Saarts ütles, et Siim Kallase saamine presidendiks sõltub sellest, kas teiste parteidega tehtud kokkulepped peavad. Jõksi edu tema hinnangul siiski välistada ei saa.

"Milline neist kahest kandidaadist võiks olla edukas? See kõik sõltub sellest, millised on suuremate jõudude omavahelised kokkulepped ja kas need hääled ka peavad. Kui need kokkulepped on Kallase kasuks ja hääled peavad, siis Kallas võib võita päris suure enamusega. Kui nii ei juhtu, siis ei saa välistada ka Jõksi edu," kommenteeris Saarts ERR-ile.

"Tulemused on selles mõttes ennustamatud, et suurparteid ja erakonnad võivad ju oma kokkuleppeid täna teha, aga me teame, et nende kontroll valijameeste üle ei ole ka nii tugev, et välistada üllatusi. Seetõttu ei saaks välistada ka seda, et Allar Jõks võib olla edukas," lisas ta.

Tõenäosus, et valituks osutub Kallas on Saartsi hinnangul siiski suurem.

"Sotsiaaldemokraadid suure tõenäosusega eelistavad Kallast, aga küsimus on, kas ka seal suudetakse lõpuni partei distsipliini tagada," lausus politoloog.
Seda, et president valimata jääb, peab Saarts kõige ebatõenäolisemaks. Valgeid sedeleid võivad tema hinnangul valimiskasti lasta Helme ja Kaljuranna toetajad. Ta märkis, et äärmisel juhul võivad osad Helme toetajad hääletada Jõksi poolt.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.