Ossinovski: näib, et Savisaar on Repsi hääled Kallase taha viinud ({{commentsTotal}})

Jevgeni Ossinovski.
Jevgeni Ossinovski. Autor/allikas: ERR
{{1474721816000 | amCalendar}}

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski hinnangul paistis, et Keskerakonna esimees Edgar Savisaar tegutses selle nimel, et valijamehed Mailis Repsi asemel Siim Kallast toetaks.

"Tõsi on see, et Edgar Savisaar on Mailis Repsi tagant hääli ära viinud. Ja ka vahepealsel ajal üsna aktiivselt saginud selle nimel, et Siim Kallasele toetust otsida, mis on kindlasti üsna ootamatu," rääkis Ossinovski ETV otsesaates.

"Kui Keskerakonna enamik peaks kalduma Siim Kallase taha, siis tõenäosus on üsna suur, et see saab ka määravaks," leidis ta.

Kadri Simson: Savisaar soovitas toetada Kallast

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles ERR-ile, et erakonna esimees Edgar Savisaar soovitas, et Keskerakond toetaks teises valimisvoorus valimiskogus Reformierakonna kandidaat Siim Kallast. Keskerakond otsustas hääletamise vabaks jätta.

"On neid, kes soovivad valida Kallast, kuid on ka Jõksi toetajaid," ütles Simson. Ta lisas, et presidendivalimistel osalenud kandidaatidest oli parim Mailis Reps, kuid head olid ka teised.

Kauplemist ei olnud

Mailis Repsi sõnul Jõks ega ka Kallas keskerakondlaste hääli kauplemas käinud ei ole.

"Kauplemist ei olnud. Meid käisid tervitamas nii Siim Kallas kui ka Allar Jõks. Kohtumine oli lihtsalt viisakas ja soe. Seisukohad olid väga erinevad. Edgar Savisaar väga selgelt väljendas oma toetust Siim Kallasele, oli väga palju neid, kes toetasid Allar Jõksi ja oli inimesi, kes jäävad äraootavale seisukohale," sõnas Reps.

"Lõpuks me otsustasime, et igaüks hääletab oma südametunnistuse järgi," lisas ta.

Oma eelistust Reps avaldada ei soovinud, aga ütles, et ta sedelit valgeks ei jäta.

Loone sõnul on Keskerakonnale sobilikum kandidaat Kallas

Keskerakonna peasekretäri Oudekki Loone sõnul on Keskerskonnale sobilikum kandidaat Siim Kallas. Loone usub, et enamik keskerakondlastest hääletab Kallase poolt. "Usun, et Kallas suudab paremini seista valijate huvide eest," ütled Loone BNS-ile.

Varem Allar Jõksi kritiseerinud Loone sõnul läheb presidendiks pürgiva Jõksi loodud enesekuvand tegelikkusest lahku.

"President, kellel on pimetähnid ja kes ei saa aru, et ta peab kaitsma kõigi inimeste huve, ei saa ka kardetavasti oma tööd korralikult teha, sest ta vaatab üle nendest küsimustest, mis võivad olla spetsiifilised soopõhised küsimused," ütles Loone 13. augustil BNS-ile. Loone sõnul on Jõks üritanud ennast esitleda heas mõttes neutraalsena – presidendina, kes suudab kõigi probleeme näha. Loone hinnangul aga ei peegelda see tegelikkust

Toimetaja: Aleksander KrjukovPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics