Ossinovski: näib, et Savisaar on Repsi hääled Kallase taha viinud ({{commentsTotal}})

Jevgeni Ossinovski. Autor: ERR
{{1474721816000 | amCalendar}}

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski hinnangul paistis, et Keskerakonna esimees Edgar Savisaar tegutses selle nimel, et valijamehed Mailis Repsi asemel Siim Kallast toetaks.

"Tõsi on see, et Edgar Savisaar on Mailis Repsi tagant hääli ära viinud. Ja ka vahepealsel ajal üsna aktiivselt saginud selle nimel, et Siim Kallasele toetust otsida, mis on kindlasti üsna ootamatu," rääkis Ossinovski ETV otsesaates.

"Kui Keskerakonna enamik peaks kalduma Siim Kallase taha, siis tõenäosus on üsna suur, et see saab ka määravaks," leidis ta.

Kadri Simson: Savisaar soovitas toetada Kallast

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles ERR-ile, et erakonna esimees Edgar Savisaar soovitas, et Keskerakond toetaks teises valimisvoorus valimiskogus Reformierakonna kandidaat Siim Kallast. Keskerakond otsustas hääletamise vabaks jätta.

"On neid, kes soovivad valida Kallast, kuid on ka Jõksi toetajaid," ütles Simson. Ta lisas, et presidendivalimistel osalenud kandidaatidest oli parim Mailis Reps, kuid head olid ka teised.

Kauplemist ei olnud

Mailis Repsi sõnul Jõks ega ka Kallas keskerakondlaste hääli kauplemas käinud ei ole.

"Kauplemist ei olnud. Meid käisid tervitamas nii Siim Kallas kui ka Allar Jõks. Kohtumine oli lihtsalt viisakas ja soe. Seisukohad olid väga erinevad. Edgar Savisaar väga selgelt väljendas oma toetust Siim Kallasele, oli väga palju neid, kes toetasid Allar Jõksi ja oli inimesi, kes jäävad äraootavale seisukohale," sõnas Reps.

"Lõpuks me otsustasime, et igaüks hääletab oma südametunnistuse järgi," lisas ta.

Oma eelistust Reps avaldada ei soovinud, aga ütles, et ta sedelit valgeks ei jäta.

Loone sõnul on Keskerakonnale sobilikum kandidaat Kallas

Keskerakonna peasekretäri Oudekki Loone sõnul on Keskerskonnale sobilikum kandidaat Siim Kallas. Loone usub, et enamik keskerakondlastest hääletab Kallase poolt. "Usun, et Kallas suudab paremini seista valijate huvide eest," ütled Loone BNS-ile.

Varem Allar Jõksi kritiseerinud Loone sõnul läheb presidendiks pürgiva Jõksi loodud enesekuvand tegelikkusest lahku.

"President, kellel on pimetähnid ja kes ei saa aru, et ta peab kaitsma kõigi inimeste huve, ei saa ka kardetavasti oma tööd korralikult teha, sest ta vaatab üle nendest küsimustest, mis võivad olla spetsiifilised soopõhised küsimused," ütles Loone 13. augustil BNS-ile. Loone sõnul on Jõks üritanud ennast esitleda heas mõttes neutraalsena – presidendina, kes suudab kõigi probleeme näha. Loone hinnangul aga ei peegelda see tegelikkust

Toimetaja: Aleksander Krjukov{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised