Paavst kutsus üles pidama dialoogi kristlaste ja moslemite vahel ({{commentsTotal}})

Autor: OSSERVATORE ROMANO/AFP/Scanpix

Paavst Franciscus kohtus täna Prantsusmaal Nice'i rünnakus ellujäänuid ja ohvrite sugulasi ning kutsus üles pidama dialoogi kristlaste ja moslemite vahel.

Paavst mõistis sel nädalal hukka usu nimel toime pandud vägivalla, öeldes, et "sõjajumalat ei ole olemas". Täna kohtus ta Vatikanis 180 inimesega, kes said vigastada või kelle lähedased hukkusid 14. juulil toimunud rünnakus, kus veokiga rahvamassi hulka sõitnud kurjategija tappis 86 inimest, vahendas thelocal.fr.

"Me peame alustama siirast dialoogi ja meil peavad olema vennalikud suhtes kõigiga, eriti nendega, kes usuvad ainsasse armulikku Jumalasse," ütles ta Vatikanis kõneldes ja nimetas seda kiireloomuliseks prioriteediks.

Paavst ütles, et 14. juuli "pidustused Nice'is lõppesid vägivallaga, mis tabas kõiki, võtmata arvesse nende päritolu või usku".

"Me saame vastata Pagana rünnakutele vaid Jumala tööga, mis on andestamine, armastus ja austus teiste vastu, isegi siis, kui nad on teistsugused," ütles paavst Franciscus.

58 perekonna liikmed lennutati spetsiaalselt Nice'ist Vatikani paavstiga kohtuma. Nendega liitusid ka umbes 150 inimest, kes reisisid Prantsusmaalt autodega, samuti erinevate religioonide esindajad.

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.