Paavst kutsus üles pidama dialoogi kristlaste ja moslemite vahel ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: OSSERVATORE ROMANO/AFP/Scanpix

Paavst Franciscus kohtus täna Prantsusmaal Nice'i rünnakus ellujäänuid ja ohvrite sugulasi ning kutsus üles pidama dialoogi kristlaste ja moslemite vahel.

Paavst mõistis sel nädalal hukka usu nimel toime pandud vägivalla, öeldes, et "sõjajumalat ei ole olemas". Täna kohtus ta Vatikanis 180 inimesega, kes said vigastada või kelle lähedased hukkusid 14. juulil toimunud rünnakus, kus veokiga rahvamassi hulka sõitnud kurjategija tappis 86 inimest, vahendas thelocal.fr.

"Me peame alustama siirast dialoogi ja meil peavad olema vennalikud suhtes kõigiga, eriti nendega, kes usuvad ainsasse armulikku Jumalasse," ütles ta Vatikanis kõneldes ja nimetas seda kiireloomuliseks prioriteediks.

Paavst ütles, et 14. juuli "pidustused Nice'is lõppesid vägivallaga, mis tabas kõiki, võtmata arvesse nende päritolu või usku".

"Me saame vastata Pagana rünnakutele vaid Jumala tööga, mis on andestamine, armastus ja austus teiste vastu, isegi siis, kui nad on teistsugused," ütles paavst Franciscus.

58 perekonna liikmed lennutati spetsiaalselt Nice'ist Vatikani paavstiga kohtuma. Nendega liitusid ka umbes 150 inimest, kes reisisid Prantsusmaalt autodega, samuti erinevate religioonide esindajad.

Toimetaja: Merili NaelAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema